کد خبر: 1043313 A

با حضور ویدئو کنفرانسی جهانگیری؛

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کرمانشاه امروز در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، جشنواره بزرگداشت و تکریم خیرین مدرسه ساز که امروز به صورت هماهنگ و ویدیو کنفرانسی با ۱۰۰۰ خیر مدرسه ساز کل کشور برگزار شد، جهانگیری معاون رییس جمهور،حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، رخشانی مهر ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور حضور داشتند.

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از خیرین نیک اندیش در محل سال شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم مهرداد سالاری معاون عمرانی با اشاره به نقش پررنگ خیرین مدرسه ساز استان در ساخت و ساز فضاهای آموزشی پس از زلزله بزرگ سال ۱۳۹۶، گفت: کمک های خیرین مدرسه ساز استان در بخش آموزش زبانزد شد و آنها نشان دادند که با همکاری و مشارکت همگانی می توان کارهای بزرگی انجام داد.

 ایشان با اشاره  به کیفیت بالای ساخت و ساز فضاهای آموزشی استان  بیان نمود: فضاهای ساخته شده در مجموعه نوسازی مدارس استان کرمانشاه بالاترین کیفیت را در بین دستگاه های اجرایی استان دارد.

 سالاری با بیان اینکه طرح آجر به آجر موجب سهیم بودن اکثر مردم در یک کار خیر می‌شود، تصریح کرد: در این طرح کمک‌های بزرگ و کوچک مردم جمع شده تا زمانی که منجر به ساخت بنایی قائل استفاده برای آموزش شود.

در این مراسم  مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه ۳۷۴ خیر مدرسه ساز حقیقی و حقوقی دارد، گفت: ۲۴ خیر مدرسه ساز استان آقا و ۶۱خیر مدرسه ساز بانو هستند، ضمن اینکه ۶۶ خیر حقوقی هم داریم.

وی با اشاره به اینکه میزان تعهد خیرین مدرسه ساز از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد ۸۸ تفاهم نامه با ۲۸۳ کلاس درس با اعتباری بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال است عنوان کرد: طرح ملی «آجر به آجر» و پویش محرمی در این راستا برگزار شد و هدف از اجرای این طرح ایجاد انگیزه و مشارکت در ساخت فضای های آموزشی در بین مردم حتی با یک آجر بوده تا همه اقشار با هر سطح توانمندی مالی حتی با کمک های بسیار خرد بتوانند در این امر شرکت کنند.

وی اضافه کرد: با همت خیرین و دولتمردان در مدت زمان کمتراز حدود ۱۲۰۰ روز گذشته از زلزله بزرگ استان کرمانشاه ۱۲۲۱ کلاس درس در استان ساخته شده و این یعنی از آن زمان تاکنون هر روز بیش از یک کلاس درس در استان ساخته شده است.

 یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم با اشاره به تخریب ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس درسی در زلزله آبان ماه سال ۹۶ شهرستان سرپل ذهاب، اظهار کرد: مدارسی که با کمک خیرین و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه ساخته شده بود در زلزله مذکور نه تنها تخریب نشد، بلکه مکان امنی برای زلزله زدگان و سپس سیل زدگان در شرایط بحرانی شد.

در ادامه این مراسم که به دلیل شرایط کرونایی با حضور مسئولان کشوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه به صورت نمادین تجلیل شدند.

استان کرمانشاه مدرسه ساز جشنواره خیرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر