کد خبر: 1043267 A

در پی کاهش 10 درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در رفسنجان؛

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ، در هفته سوم بهمن ماه ۱۰ نفر مبتلا به کرونا در سنین پایین در رفسنجان ثبت شده که چند نفر از آنان مجبور به بستری شدند.

به گزارش ایلنا، احمد جمالی‌زاده ، عصر امروز-پنجم  اسفندماه-در جلسه اضطراری ستادی کرونای رفسنجان با بیان اینکه در یک هفته اخیر شاهد افزایش موارد بستری هستیم، گفت : موارد مثبت کرونا در سنین ۶ تا ۱۴ سال افزایش پیدا کرده که یکی از شاخصه‌های کرونای انگلیسی ابتلای کودکان و نوجوانان است. در آذرماه در اوج پیک چهار نفر نوجوان مثبت داشتیم که اخیرا این موارد افزایش داشته است.

جمالی‌زاده ادامه داد: در هفته سوم بهمن ۱۰ مبتلای سنین پایین در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ثبت شده و موارد مثبت کودکان در حال افزایش است ضمن اینکه اخیرا موارد بستری هم داشتیم.

رییس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان در ادامه گفت: یکی از برنامه‌های طرح شهید سلیمانی این است که به ازای هر یک نفر مثبت پیگیری‌ اطرافیان این فرد انجام شود که تعدادی موارد مثبت را شناسایی می‌کنیم و میانگین افرادی که شناسایی شدند در دو هفته اخیر به ازای هر فرد، ۶/۲۳ نفر بوده است.

جمالی زاده به میزان رعایت پروتکل ها در شهرستان رفسنجان اشاره و بیان کرد: رعایت پروتکل‌ها در دفاتر پلیس + 10 هشت درصد، دفاتر پشخوان دولت شش درصد، پایانه‌های برون شهری چهار درصد، پایانه های درون شهری پنج درصد، نانوایی‌ها ۱۰ درصد، پاساژها ۳۰ درصد، هتل‌ها و امکان اقامتی ۱۵ درصد، مساجد و اماکن پنج درصد و مطب‌ها ۱۰ درصد کاهش داشته است. در مجموع رعایت پروتکل‌ها در شهرستان رفسنجان حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: اگر بخواهیم بیماری را کنترل کنیم بر اساس نظرات کارشناسان، باید بالای 95 درصد مردم از زمانی که از منزل بیرون می‌روند تا زمانی که برمی‌گردند ماسک بزنند که در این صورت می‌توانیم بیماری را در کنترل داشته و مرگ و میرها را در کمترین میزان در هفته داشته باشیم.

جمالی زاده اضافه کرد: رفت و آمدها، خریدها در امکان شلوغ، ترددها، مسافرت‌ها، میهمانی‌ها و ...ریسک بسیار بزرگی برای اینکه شاهد موج چهارم بیماری در شهرستان باشیم، به‌شمار می‌روند، ضمن اینکه سیرجان وضعیت خوبی ندارد و امکان دارد وضعیت این شهرستان قرمز شود که اینها زنگ خطری برای شهرستان رفسنجان است.

 

کودکان کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر