کد خبر: 1043265 A

معاون استاندار البرز:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز و رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه حدود 50 هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی، نظارتی و ... برای انتخابات ۱۴۰۰ در استان البرز داریم، اعلام کرد: ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیست اسفند ماه سالجاری شروع و به مدت هفت روز ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از البرز نورمحمد فردی در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت:  یکی از وظایف اصلی وزارت کشور علاوه بر تامین امنیت، برگزاری انتخابات در سطوح مختلف است که هر چهار سال یک بار برگزار می شود . این نشان دهنده گردش قدرت توسط خود مردم است زیرا مردم خودشان سرنوشت خود را تعیین می کنند که این بهترین نوع دمکراسی است.

وی افزود: بنابراین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 28 خرداد سال 1400 در سطح کشور برگزار می شود و حدود 50 هزار نفر درگیر امور اجرایی انتخابات 1400 استان هستند 

معاون استاندار تصریح کرد: لذا در راستای با شکوه برگزار کردن انتخابات و بر اساس جدول زمانی باید برنامه ریزی لازم فراهم شود تا فرصت باقی است مقدمات کار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ایجاد شود .

وی افزود: در این خصوص تا کنون چند جلسه هماهنگی برنامه ریزی به منظور ایجاد آگاهی و بررسی نیازمندی ها از جمله میزان تعرفه مورد نیاز جهت چاپ، تعداد شعب اخذ رای، اعلام وضعیت فیزیکی صنادیق اخذ رای برآورد و منعکس شده است و تا کنون 5 اطلاعیه ستاد انتخابات وزارت کشور در خصوص ثبت نام جهت شورای اسلامی شهر و روستا به مبادی ذی ربط و در فضای مجازی ابلاغ شده است.

معاون استاندار تصریح کرد: زیرا برابر بند 3 ماده 3 قانون کسانی که قصد ثبت نام در شوراهای اسلامی دارند باید هنگام ثبت نام گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد و هنگام ثبت نام ارائه دهند.

فردی تصریح کرد: در هرصورت برابر ماده 30 قانون انتخابات شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند تابعیت کشور جمهوری اسلامی با حاقل سن 25 سال ، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن مدرک تحصیلی مورد نیاز، دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم از خدمت رای مردانی از جمله شرایط ثبت نام در شوراهاست.

وی گفت: انتخابات با توجه به اینکه یک کار فنی است و بایستی هر روز کار مربوط به آن روز طبق مواد قانونی و آئین نامه های اجرایی مورد نظر انجام شود باید همه دست اندرکاران دقت لازم را داشته باشند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز افزود: با توجه به اهمیت انتخابات و رعایت دقیق قوانین و مقررات کلیات اجرای انتخابات درهنگام ثبت نام تا پایان رای گیری طبق جدول زمانی از طریق ستاد انتخابات وزارت کشور را به سازمانهای ذی ربط و به کلیه فرمانداری ها و بخشداری ها ابلاغ شده است.

فردی گفت: علی ایحال طبق جدول زمانی انتخابات بعد از صدور دستور انتخابات طبق ماده 48 قانون عملیات اجرایی انتخابات توسط فرمانداری ها و بخشداری ها شروع می شود.

وی افزود: بعد از آن فرمانداران موظفند صدور آگهی ثبت نام از داوطلبان را طبق ماده 48 قانون و 45 آئین نامه ابلاغ و اجرا کنند.

فردی گفت: سیاست کلی نماینده عالی دولت دراستان در امر انخابات مشارکت حداکثری مردم و رعایت و مر دقیق قانون و بیطرفی کامل عوامل دست اندر کار انتخابات است زیرا انتخابات حق مردم است و اطلاع رسانی لازم جهت آگهی اقشار مختلف مردم صورت می گیرد.

 

شورای شهر معاون استاندار انتخابات 1400
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر