کد خبر: 1043039 A

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد با دستگاه هایی که در کمک به زلزله زدگان سی سخت از خود کوتاهی نشان داده باشند برخورد قاطع قانونی صورت می گیرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج،محمدرضا رضایی کوچی در فرودگاه یاسوج گفت:دستگاه های مسئول در ابتدای کار ، وظیفه آواربرداری، اسکان اضطراری مردم، تأمین آذوقه، تسهیلات بانکی، ساخت مسکن، و ایجاد زیرساخت‌ها را دارند که باید پیگیری شود.

رضایی کوچی گفت: گزارش کار مسئولان مربوطه در صحن علنی مجلس قرائت می شود و دستگاه هایی ملی و استانی اگر وظایف خود را انجام داده باشند تشویق خواهند شد و اگر قصوری صورت گرفته باشد با آنها برخورد خواهد شد.

 
این مسئول در ادامه با بیان اینکه جمعیت زیادی از روستاییان خانه های آنها بیمه نیستند و منابع قابل قبولی در اختیار مردم در این باره قرار نگرفته ، گفت: تلاش داریم متناسب با شرایط روز و قیمت مناسب بحث پرداخت تسهیلات برای خانه های زلزله زدگان پیگیری  شود.
 
به گزارش ایلنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب  ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

تسهیلات بانکی زلزله مجلس شورای اسلامی مسکن کمک به زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر