کد خبر: 1042958 A

به میزبانی موسسه خیریه بوستان شکوه مهر برگزار شد؛

مراسم پایانی و معرفی برگزیدگان نخستین دوره پارا المپیاد ورزش مجازی ویژه دانشجویان توانجو دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی کشور به میزبانی موسسه خیریه بوستان شکوه مهر مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در این مراسم  گفت: مرکز آموزشی علمی کاربری موسسه خیریه بوستان شکوه مهر یک الگو برای سایر مراکز مشابه است که با نیت خیرخواهانه در سخت ترین شرایط کرونایی، برقراری ارتباطات علمی – فرهنگی و برگزاری جشنواره‌ها را در اولویت قرار داده است.

وی افزود: برگزاری نخستین دوره پارالمپیاد ورزشی مجازی توسط این موسسه اقدام ابتکاری و دشوار بود که در جهت ایجاد روحیه و نشاط بین توانجویان کشور برنامه ریزی و برگزار شد.

امید ادامه داد: این دوره پاراالمپیاد در رشته‌های تنگه توپی، کنتل توپ تنیس روی میز، نشانه گیری توپ و سنگ، بدمینتون با بادکنک، پرتاب توپ داخل سبد، شوت پنتالی برگزار و شرکت کنندگان در آن ویدئوهای مربوط به این ورزشها را به این دوره از مسابقات ارسال کردند که یک ابتکار جدید به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار امیدواری کرد دومین دوره پارالمپیاد ورزش مجازی در شرایط پساکرونا در مشهد برگزار شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: برگزاری این المپیاد یک جشنواره ورزشی جدید و بی بدیل در کشور است و آئین نامه برگزاری آن با هماهنگی هیات جانبازان و معلولان خراسان رضوی تدوین شد.

مرتضی‌تشکری افزود: آموزش‌های مهارتی همواره در اولویت دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار دارد و جشنواره پارا المپیاد برای نخستین بار در کشور در یک اقدام ابتکاری با ورزش‌های ابداعی ویژه دانشجویان معلول و توانجو به میزبانی موسسه خیریه بوستان شکوه مهر برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به استقبال خوب از نخستین دوره این پارا المپیاد ادامه داد: بیش از ۱۰۰ ویدئو از هنرهای ورزشی دانشجویان معلول کشور به دبیرخانه این جشنواره ورزشی رسید و مورد بررسی و داوری قرار گرفت که با نظر هیات داوران از بین آنها ۲۶ ویدئو انتخاب و از بین آنها نیز سه نفر برگزیده حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

انتهای پیام/
جانبازان خراسان رضوی مشهد معلولان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر