کد خبر: 1042952 A

نماینده مردم سراوان در گفت‌وگو با ایلنا:

صبح روز گذشته درگیری‌هایی در روستای زیارت در بم پشت سراوان و در مرز پنج گور پاکستان رخ داده که تاکنون علت این درگیری نامشخص است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طبق شنیده ها صبح روز گذشته «دوشنبه» درگیری هایی در مرز پنج گور پاکستان ،در روستای زیارت از توابع شهرستان سراوان رخ داده است. 

 

ماجرا در حال پیگیری است

باید حواسمان به مردم باشد

برای حل مشکل مردم و رایزنی با مسئولان در تهران مانده‌ام

ملک فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: ماجرا در حال پیگیری است و انشاالله مشکل را رفع خواهیم کرد.

نماینده مردم سراوان در خصوص فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تسخیر فرمانداری توسط مردم معترض گفت: مردم به خاطر موضوعی به فرماندهی رفته بودند اما نه به آن شکلی که در بعضی از خبرها گفته شد. به هر حال ممکن است عصبانی شوند و بحثی به وجود بیاید و حتی شیشه‌ای هم شکسته شود اما تا جایی که من اطلاع دارم فرماندار در فرمانداری مستقر است و جلسه در حال پیگیری است.

وی در خصوص آمار افرادی که گفته می‌شود در این حادثه زخمی و یا جان خودشان را از دست داده‌اند، گفت: متاسفانه یک حادثه ناگواری اتفاق افتاده است. موضوع توسط مسئولین امنیتی و این جانب در سطح کلان مملکت در حال بررسی است تا با کسانی که ممکن است اهمال کرده باشند و یا مشکلی به وجود آوردند، برخورد قانونی صورت گیرد.

فاضلی ادامه داد: تا جایی که من اطلاع دارم سه نفر از افراد جان خودشان را به هنگام انتقال به بیمارستان از دست داده‌اند. همچنین 8 نفر زخمی شده‌اند که 3 نفرشان سرپایی درمان شده‌اند و تعداد دیگری هم در بیمارستان بستری هستند که حال عمومی‌شان رضایتبخش است. با این حال موضوع توسط بنده و مسئولین بهداشت و درمان در حال پیگیری است تا خدمات بیشتر به این افراد داده شود.

نماینده مردم سراوان تاکید کرد: ما باید حواسمان را جمع کنیم و حواسمان به مردم باشد. انشاالله موضوع را پیگیری خواهیم کرد. من باید دیشب و یا امروز صبح در جمع مردم سراوان حضور پیدا می‌کردم اما برای رایزنی‌ها مانده‌ام تا مشکل مردم در این منطقه حل و فصل شود.

اطلاعات دقیقی نداریم 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز به ایلنا گفت: اطلاعات مربوط به درگیری روز گذشته در دست ما نیست.

رئیس شورای تامین شهرستان سراوان هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: تاکنون اطلاعات دقیقی از اتفاقات روز دوشنبه در مرز سراوان به دستمان نرسیده است.

سعید تجلیلی اظهار داشت: فعلا نمی‌توانیم در این زمینه اظهارنظر کنیم اما به محض دریافت اطلاعات دقیق مردم را در جریان این موضوع قرار خواهیم داد.

شه بخش گرگیج نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها نیز به ایلنا، گفت: اینکه این اتفاق رخ داده توسط نیروهای خودی یا خارج از مرز بوده هنوز مشخص نیست. تاکنون موفق به ارتباط با هیچ کسی در سراوان برای کسب اطلاعات بیشتر نشده‌ایم بنابراین اطلاع دقیقی نتوانسته‌ایم در این زمینه کسب کنیم.

خبرنگار ایلنا به محض دریافت اطلاعات موثق از میزان خسارت‌های جانی و علت درگیری‌ها، اطلاعات تکمیلی منتشر خواهد کرد. 

پاکستان تیراندازی روابط عمومی سیستان و بلوچستان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر