کد خبر: 1042751 A

نماینده شیراز:

نماینده شیراز و زرقان‌گفت: در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان کشور باید با نگاه ویژه به معلمان و مدیران آموزشی توجه کرد زیرا شالوده و بنیان آموزش و تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان پایه‌ریزی می‌شود و باید مشکلات و مسائل فرهنگیان در راس امور قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا پاک فطرت در بازدید از دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: معلمان علاوه بر وظیفه آموختن و تعلیم، پرورش و شکوفایی استعدادهای بالقوه انسان‌ها و شکل گیری شخصیت و هویت آنان را به عهده دارند .

وی در ادامه تصریح کرد: استخدام و گزینش معلمان باید از کانال دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی صورت گیرد و همچنین آموزش مهارت آموزان ماده ۲۸ دردانشگاه فرهنگیان باید با دقت و حساسیت ویژه ای انجام شود.

وی همچنین کم توجهی به نظام آموزشی  و کم بودن بودجه آموزشی را از مشکلات عدیده نظام آموزشی فعلی دانسته و تاکید کرد: اگر بتوانیم بحث آموزش را در کشور با ساماند هی و برنامه ریزی دقیق مورد توجه قرار دهیم و حساسیت های لازم را در حوزه آموزش در نظر بگیریم از پیامدهای خطرناک کمبود معلم در جامعه جلوگیری خواهد شد. از این رو برای دستیابی به پیشرفت‌های همه جانبه نخست باید زیربنای پیشرفت و توسعه را که آموزش و پرورش و آموزش عالی است، تحکیم بخشید.

فطرت همچنین با مد نظر قرار دادن استاندارد های لازم در ایجاد فضای آموزشی و اداری مناسب برای دانشگاه فرهنگیان فارس راهکارهایی ارائه نموده وخواستار پیگیری و همکاری همه جانبه مسئو لان استان و در پی آن سازمان مرکزی دراین زمینه شد.

حسین افلاکی فرد مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان فارس هم در این نشست به ارائه گزارش عملکرد دو ساله دانشگاه فرهنگیان فارس درحوزه های آموزشی،تربیتی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی پرداخته و اظهار داشت باید تلاش کرد تا کمبودها و مشکلات دانشگاه فرهنگیان فارس از زوایای مختلف تشریح و در راستای ایجاد راهکارهای مناسب و کارآمد با نمایندگان مردم شیراز و فارس پیگیر امور این واحد علمی و دانشگاهی شد.

بودجه تصمیم گیری های مد مشکلات معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر