کد خبر: 1042617 A

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین:

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن باید در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سال آینده برگزار می شود تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی امروز در نشست هماهنگی بخشداران استان قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه سال ۱۴۰۰ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در پیش است، باید علاوه بر مدیریت فرآیند برگزاری انتخابات شرایط کرونایی را نیز مدیریت کنیم و به نکات مربوط به این موضوع توجه و تمرکز داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان مهم‌ترین موضوعات انتخابات پیش رو را برگزاری انتخابات بر اساس پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: همین شرایط ایجاب می‌کند تا افزایش ۱۵ درصدی صندوق‌های رأی را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

حبیبی با اشاره به اینکه مقدمات برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم شده است، بیان کرد: در انتخابات پیش رو بخشداران بیشترین وظیفه و نقش را بر عهده دارند و باید با رعایت قانون و حاکم کردن اخلاق در جامعه، بستر برگزاری انتخابات سالم در فضایی آرام با مشارکت حداکثری مردم را مهیا کنند.

وی افزایش مشارکت مردم در انتخابات را با استفاده از توان، امیدآفرینی و انگیزه مورد تاکید قرار  داد و افزود: دهیاران، بخشداران و فرمانداران نباید جانبدارانه صحبت کنند و از شخص، حزب یا جناحی خاص حمایت کنند.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه همه دست اندارکاران برگزاری انتخابات ملزم به رعایت اصل بی‌طرفی در فرآیند انتخابات سال آینده هستند، اضافه کرد: آموزش به مجریان انتخابات در راستای آمادگی برای برگزاری انتخابات ضروری است و عوامل اجرایی باید در انتخابات آموزش‌های لازم را کسب کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد: هیچ‌گونه تغییر و تحول مدیریتی در سطح استان به‌ویژه در فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها تا پایان انتخابات ۱۴۰۰ نخواهیم داشت.

حبیبی یادآور شد: ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفندماه از طریق فضای مجازی و اپلیکیشن انتخاباتی وزارت کشور آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات سال آینده یک هزار و ۲۷۷ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری و یک هزار و ۵۶۶ شعبه برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان قزوین پیش بینی شده است.

معاون سیاسی استاندار عنوان کرد: با توجه به اینکه ۶۷۹ روستای استان قزوین حائز برگزاری انتخابات شوراهای روستایی هستند، بخشداران و فرمانداران موظفند با تمام توان خود اطلاع‌رسانی‌های لازم و به موقع برای آگاه‌سازی دواطلبان به شرکت در انتخابات شوراهای روستا داشته باشند.

این مسئول با اشاره به ۲۰ هزار نفر عوامل اجرایی در دوره گذشته انتخابات در استان قزوین افزود: در انتخابات ۱۴۰۰ تعداد عوامل اجرایی بیش از این تعداد خواهد بود و همچنین زمان برگزاری انتخابات از ساعت ۶ صبح آغاز خواهد شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

استان قزوین انتخابات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ویروس روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر