کد خبر: 1042516 A

مدیرکل راهداری استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در 11ماه گذشته 295 هزار و 518 تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

به گزارش ایلنا، کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار از صادرات 295 هزار و 518 تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در ۱۱ ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است. 

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه از این میزان بیش از 20 هزار تن کالا توسط  12 هزار و 212 دستگاه کامیون ایرانی وبیش از 9 هزارتن کالا توسط 764 دستگاه کامیون گرجی و سایر ملیت ها از مرز خارج شده است.

وثوقی محصولات کشاورزی، کاشی، شیشه، نمک، سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در مدت یاد شده عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را خاطرنشان کرد وگفت: در مدت یاد شده بیش از 172 هزارتن کالا توسط 7 هزار و 518 دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از افزایش 29 درصدی ترانزیت خروجی خبر داد و تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند. 

وثوقی با بیان اینکه بخاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار 100 درصد کاهش یافته افزود: عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط درحال انجام است.

 

کالای ایرانی راهداری اردبیل کلیم الله وثوقی پایانه مرزی بیله سوار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر