کد خبر: 1042495 A

با دستور شورای عالی مناطق آزاد تجاری؛

استاندار اردبیل از صدور پروانه بهره برداری فاز اول منطقه ویژه اقتصادی نمین از سوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو بعد از جلسه با مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی که با حضور  عظیم زاده مشاور عالی استاندار، عباسپور و آهنگری از مدیران مناطق تجاری آزاد، احمدی مدیر عامل شرکت بازرگانی شاهد برگزار شد، عنوان کرد: این پروانه بهره برداری اولین پروانه در سال‌جاری است که توسط مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی صادر می شود.

وی با بیان اینکه با صدور این پروانه منطقه ویژه اقتصادی نمین از جایگاه ویژه ای برخوردار می شود، افزود: با امضای پروانه فاز اول این منطقه ویژه اقتصادی ، سرمایه گذاران بومی و غیر بومی با خرید زمین مورد نیاز از مزایای منطقه ویژه اقتصادی بهره مند می شوند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: زیرساخت های اساسی فاز اول این منطقه آماده شده و سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این قسمت هیچ مشکلی ندارند و بروکراسی اداری در استان نیز به حداقل ممکن خود رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کارهای اساسی جاده دسترسی، برق رسانی و گازرسانی در این منطقه انجام شده است افزود: این زیرساخت های اساسی و مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی نمین در طول ۳ سال گذشته با پیگیری های مجدانه انجام شده و این اقدامات باعث شد که دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور پروانه فاز اول را امضا کند.

اکبر بهنامجو ادامه داد: سیستم مخابراتی، زیرساخت های اولیه خیابان کشی، احداث ساختمان اداری و اتمام برخی از ساختمان های تجاری و صنعتی و آغاز عملیاتی چند مورد ساختمان صنعتی و تولیدی در  منطقه ویژه اقتصادی نمین، اهمیت این مجموعه را افزایش داده است.

وی گفت: راه اندازی ساختمان موقت برای گمرک منطقه ویژه اقتصادی باعث می شود بیشتر کارهای گمرکی در منطقه انجام شود.

بهنامجو با بیان اینکه اولین کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی به زودی بهره برداری می شود، اظهار کرد: ساختمان و خط تولید کارخانه کریستال نمین آماده شده و به زودی با اشتغالزایی خوب افتتاح می شود و این موضوع تعداد متقاضیان زمین و سرمایه گذاران در منطقه را افزایش داده و شاهد واگذاری قطعات زمین با بهره گیری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی خواهیم بود.

او با بیان اینکه در کنار این منطقه جانمایی بارانداز نیز انجام شده است، افزود: پروانه بهره برداری فاز اول منطقه ویژه اقتصادی نمین به مساحت ۴۰۰ هکتار طبق نقشه پیوستی صادر شد و تمدید پروانه و تعمیم آن برای فازهای بعدی منوط به تایید عملکرد آن منطقه و متناسب با تکمیل زیرساخت ها خواهد بود.

 

استان اردبیل استاندار اردبیل منطقه ویژه اقتصادی نمین منطقه ویژه اقتصادی نمین اکبر بهنامجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر