کد خبر: 1042461 A

معاون استاندار سمنان خبر داد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از تشکیل و آغاز به کار قرارگاه عملیاتی مقابله به سالک در دامغان به ریاست فرماندار شهرستان خبر داد و گفت: با تقسیم وظایف و زمانبندی دقیق و منسجم می توان با سالک مقابله کرد.

به گزارش ایلنا از سمنان، حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به دغدغه مردم نسبت به اهمیت موضوع سلامت در کنار امنیت، بیان کرد: ضرورت دارد حساسیت جامعه نسبت به موضوع سالک افزایش یابد.

وی ضمن بیان اینکه برای مقابله با سالک آحاد مردم در کنار مدیران دستگاه های اجرایی باشند، یادآور شد: خطر شیوع سالک کمتر از کرونا نیست.

خجسته پور به اهمیت آموزش اشاره کرد و ادامه داد: همه مردم و ساکنینی که با زخم سالک درگیر هستند باید آموزش ببینند و بیاموزند که چگونه مبتلا نشوند و در صورت ابتلا درمان را در موعد مقرر و مراکز مطمئن انجام دهند.

معاون استاندار سمنان اضافه کرد: دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و ... می توانند برای آموزش افراد و ساکنین شهرها و روستاها اقدام کنند.

4332

خجسته پور از رابطه معکوس آموزش و آسیب ناشی از سالک خبر داد و تصریح کرد: پس از آموزش باید به صورت همزمان مخزن و ناقل بیماری از بین برود.

وی افزود: درمان سالک که به نوعی با آموزش ارتباط دارد جزو وظایف تخصصی دانشگاه علوم پزشکی سمنان است.

معاون استاندار سمنان اظهار کرد: برای مقابله با سالک به دنبال تامین اعتبار از ردیف اختصاصی نیستیم و از محل اعتبارات مختص بیماری های مشترک دام و انسان می توان استفاده کرد.

خجسته پور با تاکید بر اینکه عدم منابع مالی نباید مانع از آغاز مبارزه با سالک شود گفت:  مقابله با سالک در 36 روستا و دو شهر امیریه و دامغان کار دشواری نیست بلکه با زمانبندی دقیق قابل انجام است.

وی بیان کرد: مشارکت مردمی، همکاری سازمان های مردم نهاد و نیروهای بسیجی تاثیر بسزایی در لانه کوبی و مقابله با سالک خواهد داشت.

معاون استاندار سمنان تصریح کرد: دامداری های موجود در روستاها، بررسی قنوات و دفع مستمر و به موقع زباله های روستایی نقش موثری در کاهش ابتلای ساکنین روستایی خواهد داشت.

دامغان سالک دانشگاه علوم پزشکی سمنان معاون سیاسی اجتماعی استانداری سمنان فرمانداری دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر