کد خبر: 1042459 A

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی:

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: اولویت دستگاه قضایی در موضوع انتخابات برگزاری سالم و مطمئن فرآیند انتخابات و پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، موسی خلیل الهی در نشست پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی با بیان اینکه یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور از طریق انتخابات است، اظهار داشت: اولویت دستگاه قضایی در راستای برگزاری سالم و مطمئن فرآیند انتخابات و پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی در ابتدا اجرای اقدامات پیشگیرانه همچون تذکر و ارشاد و در نهایت تشکیل پرونده و برخورد قانونی است.

وی اضافه کرد: پیش از برگزاری انتخابات مهمترین موضوع، بحث انتخاب دقیق اعضای هیات نظارت بوده چرا که هیات نظارت سنگ زیربنای انتخابات است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: در صورتی که در این مرحله به درستی و با دقت اعضا انتخاب شوند در مراحل بعدی نیز برنامه ها به صورت مطلوب پیش خواهد رفت در غیر اینصورت در تمام مراحل با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان یکی از وظایف اصلی هیات نظارت تضمین سلامت انتخابات است، اضافه کرد: افرادی باید به عنوان هیات نظارت انتخاب شوند که دارای حسن نیت و بی طرفی، سعه صدر باشند و در کنار این شاخصه ها باید با دقت کامل افرادی را انتخاب شوند که با قانون انتخابات نیز آشنایی داشته باشد.

خلیل الهی در ادامه با تاکید بر دقت در روند تایید صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیان کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا ظرفیت بزرگی در کشور دارند و در اداره شهرها منشا اثر هستند و هرگونه تخلفی در این بخش موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم می شود بر همین اساس باید دقت کافی در روند تایید صلاحیت داوطلبان مد نظر باشد.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی انتخابات دستگاه قضایی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر