کد خبر: 1042414 A

کارشناس هواشناسی استان خبر داد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: دمای هوا در شهر قزوین از امروز به منفی سه درجه سانتیگراد رسیده که این کاهش دما تا فردا در استان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، طی امروز و فردا همراه با وزش باد، ارتفاعات شمالی استان با پدیده مه روبه رو است و به لحاظ دمایی نیز تا اواخر وقت فردا این روند ادامه خواهد یافت.

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه تا سه روز آینده در برخی از مناطق استان قزوین شاهد پدیده مه صبحگاهی خواهیم بود، افزود: وضعیت جوی در استان تا آخر هفته جاری به نسبت پایدار است و آسمانی صاف و آفتابی را مشاهده خواهیم کرد.

بهروزی اضافه کرد: طبق نقشه های پیش یابی از روز چهارشنبه وزش باد به نسبت شدید (شمالی) در ارتفاعات و گاهی بارش برف پدیده غالب استان است.

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دما در سطح استان مربوط به بویین‌زهرا با ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده و آوج و تاکستان با منفی پنج درجه سانتیگراد سردترین منطقه استان گزارش شده اند.

این کارشناس هواشناسی در پایان گفت: دمای شهر قزوین نیز در این مدت منفی سه تا ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش برف زهرا هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر