کد خبر: 1042396 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان تربت حیدریه از پرداخت ۶٢ فقره تسهیلات اشتغال روستایی به مبلغ بیش از ۳۲ میلیارد ریال توسط این صندوق خبر داد.

احسان خدابنده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به استراتژی های صندوق در حمایت از روستائیان، ایجاد طرح "یک روستا یک محصول" را یکی از طرح‌های بدیع صندوق در حمایت از روستائیان برشمرد و اظهار داشت: طرح یک روستا یک محصول  در راستای استراتژی صنعتی سازی روستاها و راهبرد منبع گرایی و مبتنی بر مزیت رقابتی روستاها و با محوریت افزایش توانمندسازی و مشارکت پذیری افراد جامعه محلی به منظور ایجاد اشتغال پایدار، ریشه کنی بیکاری و مهاجرت معکوس از شهر به روستاها برای اولین باردر روستای بسک درقالب یک روستا ، یک محصول توسط صندوق کارآفرینی امید مطرح و اجرا شده است .

وی افزود: در این روستاها بیش از ٢٨ نفر به مبلغ ۲ میلیارد و ۸٠٠ میلیون ریال در این طرح مورد حمایت قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به طرح تأسیس صندوق خرد محلی در روستاها ادامه داد: طی سه سال گذشته، ۲۶ صندوق خرد محلی در ۲۶ روستای  این شهرستان  در بخش های رخ ، بایگ، کدکن، بخش مرکزی تأسیس شده که بنا داریم برای سال ۱۴۰۰ نیز در صورت تامین اعتبار در روستاهای دیگر  تأسیس صندوق داشته باشیم.

خدابنده درباره عملکرد صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند و در هر روستا ٢٥ نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی  و ایجاد و توسعه اشتغال آموزش دیده و فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در حوزه روستایی، با استراتژی های تحت عنوان برنامه “هر روستا، یک محصول-هرخانه، یک کارخانه”، روستای بدون بیکار و‌ صندوق خرد محلی مزیت های روستاها را محور توسعه قرار داده و همه کسب و کارهایی را که در زنجیره ارزش آن قابلیت سازماندهی دارد، حمایت می کند.

وی در خصوص فرآیند اجرای این طرح گفت: چرخه ای متشکل از مجموعه عملیات هایی شامل شناسایی مزیت های رقابتی و تولیدی یک محصول، ساماندهی کسب و کارهای خرد و کوچک، تولید محصول و توسعه خدمات بازاریابی و نظارت، فرآیند اجرای این طرح در صندوق است.

رئیس صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به اشتغال جوانان در مناطق محروم عنوان کرد: ایجاد شغل، منجر به امنیت پایدار و کاهش معضلات اجتماعی در این شهرها خواهد بود و صندوق همواره نگاه ویژه ای به این مناطق داشته است.

اشتغال ایجاد اشتغال جامعه امنیت تأمین مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر