کد خبر: 1042386 A

مدیر جهاد کشاورزی جوین:

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: بالابردن ضریب مکانیزاسیون و استفاده از به روزترین تجهیزات و ادوات از جمله عوامل موثر درافزایش بهره وری بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر قارزی در این خصوص افزود: یکی از مهمترین نیازهای هر کشور، بخصوص در شرایط سخت و دشوار پایداری و استمرار تولیدات در بخش کشاورزی است.

وی گفت: در راستای افزایش بهره برداری حوزه کشاورزی به کارگیری نظام نوین کشاورزی درجهت افزایش بهره وری نیروی کار و بکارگیری آن ها درصنایع تولید ماشین آلات ،افزایش تولید محصولات و سودآوری از طریق انجام به موقع و با کیفیت کار ،استفاده بهینه از نهاده ها و ستاده ها ، بالارفتن نهاده ها از طریق افزایش متوسط شدت کاشت و وسعت اراضی زیر کشت است .

مدیر جهاد کشاورزی جوین با تأکید بر توسعه مکانیزاسیون درتمام زمینه های کاشت، داشت، برداشت و خاک ورزی گفت: شهرستان جوین یکی از قطب های تولید محصولات استراتژیکی همچون گندم، چغندر قند و کُلزا است و نقش مهمی در تامین امنیت غذایی منطقه دارد.

وی ادامه داد:  تولید دستگاه های نوین و دقیق کشاورزی میتواند نقش مهمی در کاهش مصرف آب و نهاده های کشاورزی درراستای تولید پایدار داشته باشد.

وی گفت : بزرگترین شرکت تولیدی ادوات کشاورزی غرب خراسان در شهرستان جوین موجب ایجاد اشتغال وبه کارگیری جوانان فنی به صورت مستقیم وغیرمستقیم شده است، محصولات این شرکت علاوه بر بازار داخلی به سایر کشور های مجاور نیز صادر می شود.

قارزی حمایت از تولید کنندگان در تمام بخش ها راضروری دانست و افزود: رسیدگی به مشکلات تولید کنندگان در واقع باعث به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد ،افزایش اشتغالزایی و جهش تولید میشود.

بخش کشاورزی بهره وری جهاد کشاورزی قند گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر