کد خبر: 1042305 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۲۰ تنی تولید روزانه مرغ در استان بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، گفت: هیچ کمبودی در تولید مرغ نداریم.

به گزارش ایلنا از رشت، میر حجت علی اکبرنژاد با بیان اینکه دولت با وجود تمام مشکلات، ارز دولتی لازم در خصوص تأمین مرغ کشور را فراهم کرده است، اظهار کرد: تولید مرغ در گیلان نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برخی کمبودها در سطح استان، گفت: افزایش تقاضای خرید مرغ در تهران و استان‌های همجوار سبب شده شاهد فضای ملتهب در استان باشیم.

اکبر نژاد با تاکید بر اینکه هیچگونه نگرانی در خصوص تولید مرغ وجود ندارد و نهاده لازم برای تولید نیز تأمین شده است، تصریح کرد: اولویت اصلی تأمین مرغ در گیلان است که کشتارگاه‌ها به صورت سه شیفت فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به مصوبه افزایش ۳۰ تنی تولید روزانه مرغ در استان گیلان بر اساس کارگروه تنظیم بازار، عنوان کرد: بر همین اساس روزانه ۲۶۰ تن مرغ روانه بازار خواهد شد که در صورت نیاز نیز میزان ارسال به شهرستان‌ها هم بیشتر می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی تمهیداتی ویژه ای برای کنترل بازار مرغ اندیشه که میزان تولید افزایش یابد، تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته قیمت مرغ فعلاً افزایش نخواهد یافت و در قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان باقی خواهد ماند.

اکبرنژاد میزان تولید مرغ در اسفند ماه را مازاد دانست و افزود: جوجه ریزی متناسب در بهمن ماه سبب شده است که دچار کمبود نشویم.

وی گفت: دو هزار و ۴۰۰ مرغ به صورت ماهیانه ذخیره سازی شده است که جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه نیست.

تنظیم بازار جهاد کشاورزی دولت مشکلات تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر