کد خبر: 1042287 A

رئیس جهاد کشاورزی قزوین اعلام کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: به منظور حمایت از باغداران، ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای خرید حمایتی کشمش تاکستان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در نشست بررسی رفع مشکلات خرید حمایتی کشمش تاکستان اظهار کرد: امسال با توجه به ‌پیش‌بینی افزایش تولید کشمش در استان قزوین از ابتدا به فکر خرید توافقی و حمایت از ‌کشاورزان بودیم و اقدامات و جلسات ما از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است.

 رئیس جهاد کشاورزی استان ادامه داد: زمانی که به ‌دنبال اجرای خرید توافقی بودیم، نامه‌ای از مجلس شورای اسلامی به وزارت جهاد کشاورزی ‌ارسال شد که در قانون خرید محصولات کشاورزی که برای آنها خرید تضمینی پیش‌بینی شده ‌است، خرید توافقی خلاف قانون است و فقط باید خرید تضمینی با قیمت مصوب صورت گیرد و ‌این در حالی است که قیمت خرید تضمینی کشمش به هیچ عنوان برای کشاورزان صرفه ‌اقتصادی ندارد.‌

خمسه افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده در نهایت مقرر شد که وزارت جهاد کشاورزی از ‌طریق منابع بانکی، تسهیلات کم بهره‌ای را به صادرکنندگان و کارخانه‌های فرآوری کشمش به ‌منظور خرید حمایتی اختصاص دهد. 

 در ادامه این نشست موسی رمرودی مدیر شعب بانک کشاورزی استان قزوین به تشریح شرایط ‌و ضوابط اعطای این تسهیلات پرداخت و برخی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان و همچنین ‌ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به نمایندگی از سایرین به بیان ‌مشکلات و مسائل اجرای این طرح و ارائه پیشنهادهای خود پرداختند. ‌

استان قزوین رتبه نخست تولید کشمش در کشور را دارد.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قانون محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر