کد خبر: 1042013 A

زندآور مطرح کرد:

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان گفت: به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد می کنیم که رانندگان حمل و نقل عمومی نیز به عنوان افراد شاغل در شرایط خطرناک، جزو اولویت های تزریق واکسن کرونا قرار گیرند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، امیر احمد زندآور امروز یکشنبه 3 اسفند ماه در صحن علنی شورای شهر اصفهان، اظهار کرد: اولویت‌های تزریق واکسن در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده است، تقریبا اکثر کشورها اولویت‌های مشترکی برای تزریق واکسن دارند. به طور کلی، افراد در معرض آسیب شامل؛ کادر بهداشت و درمان که در آی سی یو کار می‌کنند، سالمندانی که بالای ۷۵ سال هستند و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند جزو اولویت‌ها قرار دارند.

وی ادامه داد: اگر برای سالمند بودن مبنا را بالای ۶۰ سال بگذاریم، حدود هشت میلیون نفر بالای ۶۰ سال و حدود یک میلیون نفر کادر بهداشت و درمان داریم. برخی افراد نیز شغل پر خطر دارند مانند کسانی که در باغ رضوان کار می‌کنند و با اجساد سر و کار دارند و غسل می‌دهند، این افراد هم جزو اولویت‌های تزریق واکسن قرار دارند.

زندآور تصریح کرد: بیماران سرطانی و جانبازان نیز جزو اولویت‌ها هستند، جمع این افراد ممکن است به ۱۰ میلیون نفر برسد، در کنار این اولویت ها افرادی هستند که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته اند اما به واسطه شرایط کاری می توان آنها را نیز جزو مشاغل پر خطر در مواجهه با ویروس کرونا قلمداد کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از این گروه‌های شغلی رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری هستند. رانندگان اتوبوس و تاکسی هر روز در فضایی بسته و گاهاً بدون تهویه مناسب به تعداد زیادی از مردم خدمت رسانی می کنند و جهت امرار معاش روزانه خود مجبور به ادامه فعالیت در این شرایط سخت هستند. پیشنهاد اینجانب به ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که این افراد نیز به عنوان افراد شاغل در شرایط خطرناک، جزو اولویت های تزریق واکسن کرونا قرار گیرند.

زندآور تصریح کرد: نکته ای دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد کاهش بیش از 70 درصدی درآمد رانندگان تاکسی درون شهری به دلیل شیوع ویروس کرونا است؛ متاسفانه این موضوع در کنار افزایش چند برابری هزینه های زندگی و تعمیرات خودرو باعث شده که بسیاری از این شهروندان حتی برای تامین مایحتاج اولیه زندگی خود با مشکلات جدی مواجه شود. از همکاران گرامی خود در شورای اسلامی شهر اصفهان و همچنین مدیریت شهری اصفهان تقاضامندم تا در جهت حمایت از این رانندگان زحمتکش،  بسته حمایتی ویژه ای به عنوان سبد حمایتی کالا به این قشر از جامعه اختصاص پیدا کند.

ترافیک حمل و نقل حمل و نقل عمومی فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر