کد خبر: 1042011 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: باید هرگونه اقدام، تلاش و حتی مصوبات شورای برنامه ریزی استان قزوین، منطق با سند جامع پدافند غیرعامل باشد تا منابع حیاتی، اقتصادی و اساسی کشور آسیب نبیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قزوین، اظهار کرد: موضوع پدافند غیرعامل بعد از جنگ جهانی دوم مورد توجه جدی همه کشورها و قدرت‌های برتر جهانی قرار گرفت چون میزان آسیبی که به زیرساخت‌های اقتصادی آنها از این حوزه وارد می‌شد بسیار بسیار بالا بود.

استاندار بیان کرد: ما در ابتدای راه پدافند غیرعامل هستیم و باید بیشتر برای تحقق اصول و اهداف آن در استان و کشور تلاش کنیم که به یک کار فرهنگی و برنامه ریزی جدی‌تر حاکمیتی نیاز دارد.

جمالی پور با تاکید بر ضرورت تهیه پیوست پدافندی برای طرح‌ها، گفت: امروز هم قانون پدافند غیرعامل و هم سازمان مربوط را در کشور داریم و باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها نیز به موضوع تهیه پیوست پدافندی برای طرح‌ها توجه جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: امروز خوشبختانه موضوع پدافند غیرعامل در نهادهای نظامی نیز به شدت مورد توجه قرار دارد و نهادهای اقتصادی نیز برای صیانت از اموال خود باید این اصل را مورد توجه جدی قرار دهند.

وی یادآور شد: پدافند غیرعامل فقط موضوع مقابله با دشمن نیست و هرگونه حرکتی را که می تواند به منافع اقتصادی و اساسی کشور آسیب بزند مورد توجه قرار می دهد.

استاندار تصریح کرد: هرمدیری باید بداند منابع در اختیار او یک امانت است و باید با کمترین خطرپذیری استفاده از این منابع را در دستور کار قرار دهد.

جمالی پور با اشاره به تهیه و رونمایی سند جامع پدافند غیرعامل استان، افزود: این سند با اهتمام سازمان پدافند غیرعامل استان و همکاری سایر دستگاه ها تهیه شده است و برای اجرا و جمع آوری نظرات اصلاحی در اختیار مدیران ادارات و سازمان ها قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این سند حتما اشکالاتی خواهد داشت و مدیران می توانند نظرات و پیشنهادهای خود را برای تکمیل و اصلاح آن به اداره کل پدافند غیرعامل استان ارسال کنند.

نماینده عالی دولت در استان در پایان خاطرنشان کرد: اصل تهیه این سند، کار ارزشمندی است و می تواند نقشه راهی برای استان باشد و باید سعی کنیم تا اواخر بهار سال آینده، آن را به صورت جامع با اعمال نظرات اصلاحی اجرا کنیم.

استان قزوین جنگ جهانی دوم دولت نهادهای اقتصادی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر