کد خبر: 1041925 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد سلایق فردی، سیاسی و شخصی در امر انتخابات تاثیر بگذارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان در نشست ستاد انتخابات خراسان رضوی همچنین بر ضرورت برگزاری نشست‌های توجیهی برنامه‌ریزی شده برای فرمانداران، بخشداران و همه دست‌اندرکاران برپایی انتخابات در سطح استان مطابق روال تاکید کرد.

وی خطاب به برگزارکنندگان و مجریان انتخابات آتی در خراسان رضوی تاکید کرد: هرگونه فعالیت، اظهارنظر و اقدامی که شائبه جانبداری از فرد، افراد، نامزدها و یا جناح خاصی را داشته باشد ممنوع است و در خصوص این امر این با هیچ کسی تعارف نخواهیم داشت. 

استاندار خراسان رضوی در ادامه این نشست، امنیت را نیز از مهمترین اولویتهای انتخابات ۱۴۰۰ اعلام و بیان کرد: امانتداری آراء مردم و صداقت مجریان تحقق مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات بهار سال آتی در پی دارد.

وی افزود: برپایی سه سطح از انتخابات شامل ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ با توجه به شرایط ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا اهمیت و وضعیتی خاص دارد.

معتمدیان ادامه داد: جریان برگزاری انتخابات بخاطر ضرورت حتمی رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در سطح جامعه و محدودیتهای اجتماعی، بطور قطع نیازمند پروتکل خاص است. 

وی همچنین به رهنمودهای ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مورد اهمیت انتخابات اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری اخیرا و به صراحت بر لزوم و اهمیت مشارکت مردم در انتخابات تاکید داشته و فرمودند "مشارکت مردم اهم است و انتخاب درست مهم" و این "سیاست و راهبرد کلانی" مطرح شده از سوی معظم‌له است. 

استاندار خراسان رضوی گفت: مشارکت حداکثری مردم در این دوران از منظر سیاست‌ خارجی و داخلی بسیار اثرگذار است. باید همه تلاش خود را معطوف بر این هدف مبارک کنیم و با تحرک‌بخشی به احزاب، فعالان سیاسی و تشکلهای سیاسی مشارکت و امید را عینیت بخشیم.

وی افزود: رسانه‌ها، مطبوعات و فعالیتهای رسانه‌ای نیز در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سال آتی بسیار تاثیرگذار است.

معتمدیان در ادامه نشست ستاد انتخابات خراسان رضوی بر اهمیت و لزوم صداقت، انسجام، تعامل و هماهنگی کامل بین مجریان برگزاری انتخابات تاکید و بیان کرد: مجریان انتخابات باید به این موارد به عنوان نخستین اصل سرلوحه کار و وظایف‌شان توجه کنند.

وی ادامه داد: تعامل‌حداکثری مجریان انتخابات با دیگر دست‌اندرکاران این عرصه شامل اعضای هیات‌های نظارت و ناظران انتخابات نیز باید در وهله دوم اقدامات مورد توجه قرار گیرد. 

استاندار خراسان رضوی توجه دائمی نسبت به رعایت اصل بی‌طرفی و استقلال را نیز از سوی مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات مورد تاکید قرار داد و گفت: جایگاه ما جایگاه حاکمیتی است و امانتی بر عهده ما است لذا باید برای همه دست‌اندرکاران و مجریان انتخابات معنا پیدا کند که به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد سلایق فردی، سیاسی و شخصی در امر انتخابات تاثیر بگذارد.

وی همچنین به افزایش تعداد صندوق های اخذ آراء مردم در انتخابات آتی اشاره و بیان کرد: ضرورت دارد در این خصوص بطور بهینه از همه ظرفیت تمامی دستگاههای اجرایی در سطح استان خراسان رضوی بهره‌گیری صورت گیرد. 

معتمدیان بر اهمیت و ضرورت سلامت و رقابت سالم در انتخابات نیز تاکید و بیان کرد: مجریان انتخابات می‌بایست تعاملات خود را با هیاتهای نظارت در بحث شوراها بالا ببرند تا با حاکمیت فضایی عاقلانه همه جریان‌ها سیاسی تعریف شده در ذیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بتوانند ورود پیدا کنند و فضای رقابتی شکل گیرد. 

استقلال انتخابات خراسان رضوی رقابت مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر