کد خبر: 1041922 A

مدیر کل پدافند غیرعامل استان:

مدیر کل پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: بانک مخاطرات شیمیایی استان قزوین تهیه شده و تمامی الزامات مقابله با آنها مورد شناسایی و بررسی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد افشار در نشست شورای پدافند غیرعامل استان قزوین، اظهار کرد: راهبردهای کلانی را در حوزه پدافند غیرعامل استان استخراج کرده‌ایم که از جمله آن تهیه نقشه زیرساخت‌های استان و تهدیدات آنها است.

 مدیر کل پدافند غیرعامل استان بیان کرد: کاهش آسیب پذیری پست های برق از جمله این راهبردها است تا با اجرای آن، تهدیدات مشابه حوادث خوزستان را نداشته باشیم و پیشگیری لازم را در این زمینه صورت گیرد.

افشار افزود: در سال جاری چهار جلسه پدافند غیرعامل استان با ۴۲ مصوبه برگزار شده  که به جز 2 مصوبه مابقی مصوبات اجرا شده است.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۱ جلسه پدافند غیرعامل استان با حضور فرمانداران برگزار شده و در قالب کارگروه های ۱۳ گانه پدافند غیرعامل استان نیز  ۶۳ جلسه تشکیل شده است.

این مسئول اضافه کرد: همچنین در مدت یاد شده ۵۴ دوره آموزشی با ۹ هزار نفر ساعت زمان و ۲۳ همایش و ۱۲۳ رزمایش  و چهار جلسه زیستی و دو جلسه مقابله با بیوتروریسم برگزار شده است.

 مدیر کل پدافند غیرعامل استان با اشاره به ورود شورای پدافند غیرعامل به موضوع مقابله با کرونا، یادآور شد: سال گذشته ۱۳ بهمن ماه اولین جلسه مرتبط با موضوع کرونا در جلسه قرارگاه زیستی استان قزوین برگزار شد و طرح های مقابله با این بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

افشار اضافه کرد: ما تمامی زیرساخت های استان را درجه بندی کرده ایم و در همین راستا برای مقابله با خطرات احتمالی ۲۰ درصد از نانوایی های استان را دوگانه سوز شده اند تا اگر انرژی گاز از چرخه خارج شد بتوانیم از انرژی های دیگر استفاده کنیم.

به گفته وی، تفاهم نامه ای را با شعبات بانکی منعقد کرده ایم تا ۲۰ درصد از تمامی شعبات استان از انرژی خورشیدی بهره بگیرند تا در صورت بروز قطع برق و نبود سایر راه های دریافت انرژی، از نیروی خورشید استفاده شود.

این مسئول در پایان به برخی از طرح های پدافند غیرعامل از جمله احداث انبار مرجع دارو در استان و تکمیل طرح حفاظت فیزیکی انبارهای نفت اشاره کرد و آنها را در دستور کار این دستگاه طی سال آینده دانست.

استان قزوین انرژی انرژی خورشیدی گاز قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر