کد خبر: 1041908 A

رئیسی مطرح کرد:

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری میلیارد گفت: ۶۰ ریال تسهیلات در سال جاری به مشاغل خانگی استان اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رئیسی با اشاره به اختصاص ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی استان در سال جاری گفت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد از این تسهیلات جذب شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه توسعه مشاغل خانگی در این دوران می‌تواند به بهبود معیشت خانواده‌ها کمک کند، افزود: این مشاغل در دهه‌های گذشته نتوانستند به ایجاد اشتغال پایدار منتهی شوند و لازم است دستگاه‌های متولی در این زمینه به صورت زنجیره‌ای و خوشه‌ای روند تولید و فروش را مدیریت کنند.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروهی برای شناسایی ظرفیت مشاغل خانگی در استان تأکید و تصریح کرد: عضویت دستگاهی اجرایی همچون جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای، کار و امور اجتماعی و سازمان صنایع، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های متولی می‌تواند به توسعه پایدار مشاغل خانوادگی در دوران کرونا و بعد از آن منجر شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری یادآور شد: برنامه‌های توسعه مشاغل خانوادگی باید بر مبنای نیازهای بازار تعریف شود و برای ورود به این حوزه به برنامه‌های هدفمند نیاز است.

رئیسی تشکیل تعاونی‌های فراگیر شهرستانی برای پرورش مرغ خانگی و گسترش کارگاه‌های گوهرتراشی را از جمله مشاغل پردرآمد خانگی دانست و گفت: در مسیر توسعه مشاغل خانگی لازم است به‌ گونه‌ای عمل شود که زنجیره تولید، بازار و مدیریت آن به درستی دیده شود.

وی در ادامه افزود: تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در استان پرداخت شده است و متقاضیان در سه حوزه ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تا ۱۵ اسفند فرصت دارند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

ایجاد اشتغال چهارمحال و بختیاری خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر