کد خبر: 1041840 A

مدیرکل راهداری استان مطرح کرد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل به منظور کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات، نسبت به راه اندازی اکیپ امانی خط کشی اقدام کرد که این امر صرفه جویی 36 میلیارد ریالی در مصرف اعتبارات مربوطه را در 11 ماهه سال جاری به همراه داشته است.

به گزارش ایلنا، ایوب کرد اظهار داشت: عملیات خط کشی محورهای مواصلاتی در این مدت توسط نیروهای اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های این اداره در سطح یک هزار و 270 کیلومتر از محورهای مواصلاتی تحت پوشش انجام شده است که در صورت اجرا توسط پیمانکار، بیش از 9 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه می‌شد که با این روش، تنها 6 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است.
 
وی با اشاره به مزایای اجرای شیار لرزاننده در محورهای مواصلاتی گفت: نیروهای این اداره کل با نصب 506 کیلومتر شیار لرزاننده در محورهای تحت پوشش با افزایش ضریب ایمنی در راه‌ها، سبب شده رانندگان بلافاصله پس از انحراف از مسیر با دریافت هشدارهای لرزشی و صوتی به مسیر اصلی باز گردند و بدین ترتیب از بروز حوادث احتمالی و سوانح ناگوار جلوگیری شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین رنگ آمیزی تعداد یک هزار و 200 عدد نیوجرسی، ساخت 95 عدد پایه های تابلو و چراغ چشمک زن و تعمیر و نصب 352 چراغ چشمک زن سولار و برقی از دیگر اقدامات اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های این اداره کل در 11 ماهه سال جاری بوده است.

کرد افزود: این اداره کل به منظور افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای در این مدت اقدام به نصب 2 هزار و 800 عدد علائم ایمنی، ساخت و بازسازی 154 متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار و نصب و اجرا تعداد 200 عدد گاردریل کرده است.
استان سیستان و بلوچستان راهداری و حمل و نقل جاده سیستان و بلوچستان صرفه جویی کاهش هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر