کد خبر: 1041833 A

مدیرکل دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور:

مدیرکل دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور گفت: خراسان رضوی با داشتن ۲۴۰۰ کودک، یک ششم کودکان امدادبگیر کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سعید بابایی مدیر کل دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور در بازدید از ۲۰ خانه‌ فرزندان تحت نظارت سازمان بهزیستی مشهد گفت: خراسان رضوی یک دوازدهم جمعیت کشور را در خود جای داده، اما حیطه مراکز بهزیستی آن گسترده‌تر از میزان جمعیت است و در واقع یک ششم مراکز شبه خانواده‌ کشور را دارا است.

وی افزود: از نظر تعداد فرزندانی که درون خانواده‌ها مورد حمایت بهزیستی هستند نیز خراسان رضوی با داشتن ۲۴۰۰ کودک، یک ششم کودکان امدادبگیر کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این حجم از جمعیت هدف در این استان، نشان دهنده اهمیت و سطح مسؤلیت همکاران ما در بهزیستی استان و همراهی مدیران مراکز غیر دولتی در این استان است.

بابایی بیان کرد: برای اینکه مقایسه خوبی انجام شود باید بدانیم مراکز شبه خانواده خراسان رضوی با مجموع مراکز ده استان کشور برابری می‌کند بنابراین مسؤلیت همکاران ما در این استان بسیار بسیار سنگین است که امیدوار هستیم با کمک مدیران بخش غیر دولتی و مردم نیکوکار  این استان از این کار دشوار سربلند بیرون بیایند کما اینکه تا کنون چنین بوده است.

مدیر کل دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در نظر بگیرید خانواده‌ای که فقط یک یا دو فرزند دارد در دوران کرونا چه مشکلاتی را از سر گذراند و مقایسه کنید که مراکزی با ۱۰ یا ۱۵ فرزند در دوران قرنطینه‌ خانگی، چه سختی‌هایی را از سر گذراندند، از این گذشته به جهت اینکه استان خراسان ترکیبی از مراکز شبه خانواده با توانمندی‌ها و زمینه‌های فعالیت گسترده و متفاوت است بر آن شدیم تا اقداماتی برای ارتقای وضعیت نگهداری کودکان و وضعیت دانشی، بینشی و فرهنگی مربیان و مراقبان مراکز داشته باشیم که در این سفر، برنامه‌ها را با مدیران بهزیستی استان و مدیران مراکز هماهنگ و هم‌اندیشی کردیم.

بابایی بیان کرد: خوشبختانه اکثریت مراکز شبه خانواده خراسان رضوی استاندارد‌های لازم را دارند و اگر نکات و کاستی‌هایی هم بود به مدیران این مراکز یادآوری شد که تلاش کنند آنها را ارتقا دهند.
استان کشور استاندارد بهزیستی خراسان رضوی کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر