کد خبر: 1041757 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی و آب و هوای استان های کشور ظرف روزهای آینده را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز برای استان‌های ساحلی دریای خزر و نقاطی از استان‌های واقع در شمال غرب کشور، آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه و همچنین خراسان جنوبی و کرمان بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در هرمزگان و نیمه جنوبی فارس بارش‌ها به شکل رگبار و رعد‌وبرق همراه با وزش باد رخ می‌دهد، ادامه داد: فردا دوشنبه برای استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی نقاط از کرمان، جنوب فارس و شمال هرمزگان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد، اظهار کرد: سه‌شنبه شب سامانه بارشی از سمت جنوب، کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این سامانه چهارشنبه موجب وقوع رگبار، رعد‌وبرق در مناطق جنوب، جنوب غرب و شرق کشور می‌شود و در مناطق سردسیر بارش برف را به همراه دارد.

 نقشینه با اشاره به اینکه چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال وارد کشور می‌شود و موجب شدت گرفتن بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر می‌شود، افزود: دریای خزر امروز و چهارشنبه مواج و متلاطم می‌شود.

وی با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته خلیج فارس و از سه شنبه تا پایان هفته دریای عمان مواج و متلاطم هستند، عنوان کرد: در این زمینه هم برای دریای خزر و هم برای خلیج فارس هشدار دریایی صادر کردیم و در این هشدار اشاره کردیم که احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک، آسیب دیدن شناور‌های کوچک و نیمه سنگین، پاره شدن تور‌های صیادی، اختلال در فعالیت‌های دریایی وجود دارد و توصیه می‌شود که ممنوعیت شنا، تفریحات آبی و فعالیت‌های شیلاتی و همچنین محدودیت در تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین در این مناطق صورت گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: امروز برای پایتخت آسمان کمی تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و از ظهر بر روی ارتفاعات تهران افزایش رشد ابر، وزش باد و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

بارش برف بارش برف و باران سازمان هواشناسی عمان غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر