کد خبر: 1041669 A

جانشین پایانه نفتی خارگ خبر داد:

جانشین پایانه نفتی خارگ گفت: بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ اسکله شرقی پس از انجام تعمیرات اساسی با موفقیت نصب شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر ، عباس غریبی جانشین رئیس پایانه نفتی خارگ ساعاتی پیش با اعلام این خبر گفت: بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ به منظور انجام تعمیرات اساسی و اصلاح سیستم حرکتی بخش اوتبرد آن در دی ماه از محل پهلوگاه ۹ پیاده سازی و به کارگاه خشکی منتقل و پس از انتقال به کارگاه اقدام به دمونتاژ کامل و جداسازی قطعات شد.

غریبی ادامه داد: کلیه قطعات و اجزای بازوی بارگیری مذکور شستشو و تمیز کاری شد و پس از انجام بازرسی و بررسی اجزا اقدام به مونتاژ و سرهم بندی قطعات شد.

وی ادامه داد: کلیه نشت بندها، ساچمه‌ها ، شیلنگ های هیدرولیک ، هیدروکوپلرها ، تیوب استیل ها تعمیر و یا تعویض شدند.

غریبی افزود: متخصصین واحد مکانیک اداره تعمیرات صنعتی در اقدامی ابتکاری سیستم حرکتی بخش اوتبرد را بهینه سازی کرده و سیستم چرخ و زنجیر این بخش را حذف و حرکت اوتبرد به طور مستقیم با استفاده از یک عدد جک هیدرولیک دو طرفه متصل به وزنه تعادلی جایگزین کردند. 

جانشین رئیس پایانه نفتی خارگ تاکید کرد: از مزیت های مهم اصلاح صورت گرفته افزایش کارآیی سیستم هیدرولیک و کاهش هزینه های تعمیراتی است .

 وی ادامه داد: پس از انجام مونتاژ و به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشتی در محل اتصالات چرخشی اقدام به هیدورتست بازوی بارگیری و در ادامه اقدام به انتقال و نصب آن در محل پهلوگاه شد .

غریبی تاکید کرد : اجرای این پروژه با صرف ۳۱۵ نفر روز و سود صرفه جویی حدود یک میلیارد تومان به دست پرتوان کارکنان تعمیرات مکانیک پایانه نفتی خارگ به انجام رسیده است. 

وی خاطر نشان کرد:  کلیه قطعات یدکی مصرفی جهت انجام تعمیرات اساسی بازوهای بارگیری از طریق منابع داخلی تامین شده و در این زمینه به خودکفایی دست یافته ایم .

این عملیات توسط متخصصین تعمیرات مکانیک و با همکاری  کارکنان ترابری ، عملیات دریایی ، hse و عملیات صادرات انجام شد.

22178_orig

22180_orig

22160_orig

دی ماه صرفه جویی کاهش هزینه مکانیک نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر