کد خبر: 1041184 A

فرماندار آبیک مطرح کرد؛

فرماندار شهرستان آبیک گفت: تصمیمات سختگیرانه‌ای برای پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی در سطح شهرستان آبیک اعمال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمد پور اظهار کرد: پس از شناسایی اولین فرد مبتلا به کرونا انگلیسی تمهیدات و تصمیمات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته  در سطح شهرستان اندیشیده شده است.

فرماندار آبیک بیان کرد: طی یک هفته گذشته به منظور   پیشگیری و مقابله با کرونا جاده ورودی و خروجی ضلع شرقی شهر آبیک به سمت شهرستان نظرآباد مسدود شده است.

احمد پور با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۷ نفر در روستای حسین آباد ساکن هستند، افزود: اهالی روستا بعداز  مثبت شدن پنج نفر از خانواده متوفی  به کرونا انگلیسی و مثبت شدن کرونا هفت نفر از اهالی روستا همچنان در قرنطینه به سر می‌برد و برخی از این افراد که در مراکز صنعتی مشغول کار بودند تا عادی شدن شرایط  در مرخصی استعلاجی  بسر می برند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نقاهتگاه ویژه مبتلایان کرونایی در شهرستان آبیک راه اندازی شده و چهار مبتلای به کرونای انگلیسی در این نقاهتگاه به سر می‌برند .

این مسئول تصریح کرد: هزینه  درمان این افراد از سوی ستاد  پیشگیری از کرونا استان  رایگان اعلام شده و پک غذایی ویژه  اهالی روستایی حسین آباد از طریق هلال احمر و تیم های نظارتی استان  تامین می شود.

فرماندار آبیک با اشاره به مثبت شدن کرونا انگلیسی یکی از کارکنان شهرداری آبیک در روزهای اخیر خاطر نشان کرد: در حال حاضر از تمامی کارکنان تست گرفته شده  و آزمایش آنها به انستیتو پاستور ارسال و نتایج  روز شنبه دوم اسفند ماه مشخص خواهد شد.

احمدپور افزود: طی این مدت ۴ جلسه شورای ستاد کرونا در این شهرستان برگزار شده و ۲ نفر از معاونان بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان در این شهرستان مستقر شده اند و همچنین دستگاه اکسیژن ساز و همچنین سه تخت ای سی یو  به امکانات بیمارستان شهدای آبیک افزوده شده است .

به گفته وی، در ۱۰ روز گذشته تعداد افراد فوتی به دلیل کرونا ۲ نفر گزارش شده است که مردم باید هشدارها را جدی بگیرند.

این مسئول اضافه کرد: ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان اجرا و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

فرماندار آبیک بر لزوم تشدید مراقبت‌های لازم به منظور مقابله و پیشگیری از سرایت  ویروس جهش یافته در نقاط مختلف شهرستان تاکید کرد و

احمدپور افزود: بخشداران با همکاری دهیاران از ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به روستاها جلوگیری می کنند .

وی، از شهروندان خواست در تجمعات بخصوص رفت وآمدهای غیر ضروری و خریدهای آخر سالی تاحد ممکن پرهیز کنند .

بهداشتی و درمانی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان ویروس هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر