کد خبر: 1041173 A

معاون اقتصادی استاندار اعلام کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: در حال حاضر ۴۵ طرح جهش تولید در استان قزوین با اشتغال بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی اظهار کرد: با توجه به تحقق شعار سال، پیشرفت فیزیکی طرح های نیمه تمام تولیدی استان قزوین بین  ۲۰ تا ۹۹ درصد است که این طرح ها با بهره‌برداری و ورود به عرصه تولید و صادرات می‌تواند تحولی در این بخش ایجاد کند.

معاون اقتصادی استاندار بیان کرد: از مجموع طرح های نیمه تمام تولیدی استان قزوین هشت طرح عمرانی و ۳۷ طرح اقتصادی است که  با اجرایی شدن این طرح ها زمینه اشتغال و درآمدزایی استان  فراهم خواهد شد.

قبادی اضافه کرد: اتمام پروژه های جهش تولید که نقش موثری در رونق اقتصادی و اشتغالزایی دارند برای ما یک اولویت مهم و اساسی است.

وی تاکید کرد: در راستای تسریع در روند اجرا و تکمیل این پروژه ها یکهزار و ۳۷۸ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است.

این مسئول با بیان اینکه سد نهب یکی از پروژه های مهم این استان است که تا پایان سال آبگیری و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، افزود: با بهره‌برداری از این سد مشکلات کم ‌آبی کشاورزان شهرستان بویین‌زهرا و تاکستان و همچنین آب شرب چندین روستا برطرف می شود.

معاون اقتصادی استاندار تصریح کرد: همچنین مجتمع گلخانه نودهک در زمینی به مساحت یک هزار هکتار از جمله طرح های بزرگی است که با تکمیل آن کشاورزی رونق و تحول عظیمی در منطقه خواهد بود.

قبادی خاطرنشان کرد: احیا و راه اندازی واحدهای راکد و یا ارایه سرمایه در گردش، در رونق تولیدتاثیر بسزایی دارد و زمینه‌های اشتغال پایدار را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به طرح جهش تولید در بخش صنعتی تصریح کرد: تولید موتور سه سیلندر کم مصرف و پرقدرت یورو ۶ برای صنعت خودروسازی تا پایان امسال در شهرک صنعتی کاسپین به تولید انبوه می‌رسد.

استان قزوین دارای ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی فعال با ۷۵۰ واحد تولیدی بهره بردار است.

استان قزوین اشتغال صنعت مشکلات روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر