کد خبر: 1041087 A

عضو شورای شهر بندرعباس:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: در شورای عالی می بایستی سند راهبردی تنظیم شود که برنامه های فرهنگی شهرستان و استان ها به طور جامع تدوین شود و در این زمینه خلاء هایی وجود دارد به همین دلیل بار سنگین رسالت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان ها تنها بر دوش شهرداری نیست.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، احمد عامری سیاهویی اظهار کرد: استان هرمزگان دارای دو مرز جغرافیایی و فرهنگی است که مرز جغرافیایی هرمزگان شامل شهرهای رودان ، میناب و جاسک و.... مرزهای فرهنگی استان شامل جنوب کرمان است.

وی اظهارکرد: شهر بندرعباس در خصوص مسائل درمانی میزبان مردم شهرهای دیگر است و یکی از بزرگترین معضلی که مردم استان را رنج می دهد این است که هرمزگانی ها برای درمان به استانهای همجواری نظیر یزد ، شیراز و کرمان سفر می کنند و چاره اندیشی برای این معضل بزرگ نیازمند به عزم جدی در شورای عالی است.  

عضو شورای شهر بندرعباس بیان کرد: استان هرمزگان فاقد یک سند چشم انداز و یک سند مشترک در حوزه فرهنگی و اجتماعی است، می طلبد که در شورای عالی سند راهبردی تنظیم شود که برنامه های فرهنگی شهرستان و استان ها به طور جامع تدوین شود در این زمینه خلاء هایی وجود دارد که بار سنگین رسالت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان ها بر دوش شهرداری به تنهایی نیست.

عامری سیاهویی در ادامه یادآور شد: امیدواریم با تلاش فراوان کارهای جزیره ای را که توسط برخی دستگاههای فرهنگی به وجود می آید را به یک سند واحد تبدیل کنیم.

وی افزود: در گام دوم انقلاب نیاز به طرح جدید داریم و باید فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در دستور کارمان قرار دهیم. 

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: تاخیر افتادن در ازدواج جوانان در این راستا که دولتمران باید روی کار بیایند و سیاست‌های تشویقی برای ازدواج جوانان به صورت رایگان و همچنین ساخت منازل سازمانی در شهرستان ها برای آنها در نظر بگیرند. 

وی خاطرنشان کرد: اگر آمار جامعه کاهش پیدا کند ضربه مهلکی بر پیکره جامعه وارد می شود.

برنامه های فرهنگی شورای شهر شهرداری فرهنگی و اجتماعی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر