کد خبر: 1040776 A

مدیر کل راه و شهرسازی استان:

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با توجه به قرار گرفتن استان قزوین در گذرگاه‌های شمال به جنوب و غرب به شرق در بخش‌های جاده‌ای و ریلی، این استان برای ایجاد دهکده لجستیک انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ابراهیم مبارک قدم در جلسه بررسی موضوع مطالعات و مکان یابی دهکده لجستیک در استان قزوین، اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده توسط مشاور در فاز نخست تقریبا جوامع مختلف را لحاظ کرده و اولویت بندی‌های خود را پیشنهاد داده است.

 مدیر کل راه و شهرسازی استان ادامه داد: با توجه به سند آمایش لجستیک کشور، استان قزوین با قرار گرفتن در گذر گاه‌های شمال به جنوب و غرب به شرق در بخش‌های جاده‌ای و ریلی، برای ایجاد دهکده لجستیک انتخاب شده است.

مبارک قدم در خصوص جانمایی دهکده لجستیک قزوین گفت: با توجه به گسترده بودن موضوع و پیشبرد هر چه بهتر طرح، با در نظر گرفتن همه جوانب روی برنامه کار شده و به منظور شناسایی محدوده‌های امکان پذیر جهت استقرار دهکده لجستیک، با ارائه مدل ریاضی مکان یابی مکان‌های مختلفی برای جانمایی دهکده لجستیک بررسی و تمامی گزینه‌ها به خوبی رصد و بررسی شده و در این مرحله نیازمند انجام بازدید و ارائه خلاصه گزارش‌های نهایی است.

وی افزود: در بخش اول مطالعات مکان یابی بر اساس کلیات، اسناد و سوابق، محدودیت ها، ظرفیت ها، شناخت عرض خدمات لجستیک و حمل و نقل در پهنه و سایر ملزومات و با کمک مدل‌های ریاضی انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: در بخش دوم مطالعات طرح جامع، کلیات و بررسی سوابق و مطالعات عرضه و تقاضای حمل و نقل و لجستیک تکمیل شده و بررسی مطالعات بازار در سطح منطقه، طراحی مفهومی سایت و لکه گذاری اراضی و ارزیابی اقتصادی، تعیین مدل مشارکت سرمایه گذاری و تهیه اسناد فراخوان و پیوست‌های زیست محیطی، پدافند غیر عامل و مجوز‌های لازم در دستور کار قرار می‌گیرد.

 مدیر کل راه و شهرسازی استان یادآورشد: از مشاور خواسته شد تا خلاصه گزارش مطالعات انجام شده را جهت تصمیم گیری نهایی مدیریتی ارایه نماید تا پس از دریافت نظرات، در جلسه‌ای با حضور مسئولین استان و وزارت راه و شهرسازی تصمیم‌های نهایی گرفته شود.

استان قزوین جاده راه و شهرسازی استان سرمایه گذاری لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر