کد خبر: 1040760 A

معاون اقتصادی جهاد کشاورزی استان:

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال برای نوسازی ناوگان و ماشین آلات کشاورزان قزوینی ۶۲۶ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا تبسمی اظهار کرد: این میزان وام از محل تسهیلات خط هشت ویژه مکانیزاسیون کشاورزی جذب شده که فراتر از سهمیه ابلاغی اختصاص یافته به استان بوده است.

 معاون اقتصادی جهاد کشاورزی استان ادامه داد: مبلغ کل سهمیه ابلاغی ‌خط هشت مکانیزاسیون کشاورزی استان ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است و  این میزان جذب تسهیلات معادل ۱۰۴ درصد تسهیلات ‌ابلاغی است.

تبسمی بیان کرد: فرایند جذب این تسهیلات از طریق معرفی ۷۳۵ متقاضی برای تهیه ماشین آلات، ادوات و تجهیزات کشاورزی به ‌شعب بانک کشاورزی استان انجام شده است که از این تعداد پرونده، ۵۴۶ متقاضی موفق به جذب تسهیلات و خرید ماشین آلات و ‌ادوات مورد تقاضا شده‌اند.‌

 به گفته وی، از این تعداد ۳۷۱ مورد برای خرید انواع تراکتور، ۱۱ مورد برای خرید کمباین و ۱۶۴ مورد برای خرید دستگاه، ‌ادوات و تجهیزات کشاورزی بوده است.‌

این مسئول خاطر نشان کرد: ۲۳ دستگاه تراکتور با اعتبار کل ۳۹ ‌میلیارد و ۲۳۸ میلیون ریال نیز با مبلغ مصوب دولتی و بدون استفاده از تسهیلات توسط متقاضیان و با معرفی سازمان جهاد ‌کشاورزی به شرکت تراکتور سازی تبریز جذب شده است.

جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزان برنامه ریزی مکانیزاسیون کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر