کد خبر: 1040740 A

معاون استاندار اصفهان مطرح کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: آحاد جامعه بویژه سمن‌ها در تقویت کنترل و نظارت اجتماعی، نقش موثری دارند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حیدر قاسمی در جلسه شورای مشارکت‌های مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر در ۲ حوزه پیشگیری و مقابله قابل بررسی است‌.

وی ادامه داد: اگرچه ممکن است وظیفه مقابله محدود به چند دستگاه خاص باشد ولی پیشگیری حوزه بسیار گسترده‌ و دارای مولفه‌های متعدد است و تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود: سه بخش خانواده، همسالان و فضای مجازی در زُمره ارکانی است که در حوزه پیشگیری و با برنامه‌ریزی و اولویت بیشتر باید مورد توجه قرار گیرند.

وی تصریح کرد: خانواده، بخش هویت ساز فرد و جامعه است از همین‌رو آموزش خانواده‌ها در باره اعتیاد و راه‌کارهای پیشگیری و برون‌رفت از این معظل، یک اصل بسیار مهم در امر مبارزه با مواد مخدر است.

قاسمی همچنین به نقش گروه همسالان در جهت‌دهی به رفتارهای فرد اشاره کرد و گفت: این گروه بویژه در دوره جوانی و نوجوانی می‌توانند در هدایت فرد به سمت مثبت یا منفی نفش‌آفرینی داشته باشند و لذا دستگاه‌های مرتبط با این قشرها لازم است با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری و موثر به تبیین مخاطرات اعتیاد و سوء مصرف مواد و ارتقای توانمندی‌های فردی در مواجه با دیگران بپردازند.

وی با اشاره به ظرفبت‌های مثبت و منفی فضای مجازی تاکید کرد: امروز بدلیل فراگیری فضای مجازی و ابعاد مختلف آن، این فضا در جوامع انسانی غالب شده است لذا باید از فرصت‌های آن به نحو احسن استفاده کرد.

معاون استاندار اصفهان همچنین به نقش ‌سمن‌ها اشاره کرد و افزود: ۲ مولفه ساختارمندی و سازمان‌یافتگی سمن‌ها موجب می‌شود تا این بخش‌ها به دور از موازی‌کاری و فعالیت جزیره‌ای و بر اساس تخصص و شرح وظایف خود و طبق ضوابط در مسائل اجتماعی حضور یابند.

قاسمی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های قانونی شهرداری‌ها امکان حمایت از سمن‌ها را فراهم کرده است لذا نهادهای مزبور می‌توانند از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنند.

 

 

اصفهان اعتیاد جامعه خانواده کنترل و نظارت معاون سیاسی استاندار افص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر