کد خبر: 1040725 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از خسارت ۲۳۰منزل مسکونی در منطقه سمیرم بخاطر زلزله دیشب سی سخت در استان کهگیلویه وبویر احمد خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با ایلنا اظهار داشت: به دنبال وقوع زلزله در منطقه سی سخت با بزرگی 5 و شش دهم ریشتر، در بخش های پادنا و پادنای اولیا سمیرم این لرزش احساس شد.

وی ادامه داد: مردم روستاهای این منطقه با احساس تکان ها از منزل خارج شدند که پنج نفر مصدوم برجای گذاشت. چهار نفر به صورت سرپایی مداوا و یک نفر به مراکز درمانی اعزام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد:  زلزله در روستاهای پادنا و پادنای اولیا و کومنا و شهر حنا در منطقه سمیرم اصفهان حس شد که خوشبختانه خسارت جانی و کشته نداشت.

به گفته وی بیست و هفت تیم متشکل از هلال احمر، راهداری، جهادکشاورزی، بنیاد مسکن، مدیریت بحران بخشداری و فرمانداری و دهیاری ها به منطقه سمیرم اعزام شدند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: طبق بررسی های راهداری، برخی راه ها به دلیل ریزش کوه مصدود شده بودند که بازگشایی شده اند و هیچ مشکلی وجود ندارد. شبکه آب چند روستا نیز دچار آسیب شده بود و کدورت آب بالا رفته بود که این مشکل هم برطرف شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آب، گاز و برق این مناطق که در اثر زلزله کانون سی سخت دچار قطعی شده بود، وصل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: تیم های ارزیابی به روستاهایی که زلزله را احساس کرده اند اعزام و منازلی را که دچار ترک و شکاف شده اند را شناسایی کرده اند.طبق گزارش تیم اعزامی حدود دویست و سی واحد مسکونی نیاز به تعمیرات دارد. بارنگی هم شروع شده و نیاز به سرعت بالا در انجام تعمیرات است.

بارش برف و باران در اصفهان

وی با اشاره به پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای گفت: از روز گذشته شاهد وزش شدید باد بودیک که سبب قطع جند اصله درخت در سطح شهر شده است. تاعصر امروز در نواحی شرق، جنوب شاهد بارندگی برف و باران و باشدت بیشتر در مناطق غرب و جنوب و تا حدکمتر تمام مناطق استان خواهیم بود.

شیشه فروش ادامه داد: بارش ها با کاهش دید افقی گرد و خاک محلی در شرق و اختلال تردد در محورهای جاده ای و تا روزشنبه افت محسوس دما بین8 تا12 درجه  همراه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: محکم نمودن سازه های موقت ، ناپایدارو گلخانه ها در برابر وزش باد، عدم استقرار و قرار گرفتن مجاور اشجارفرسوده وسازه های ناپایدار،عدم صعود به ارتفاعات، رعایت اصول ایمنی رانندگی در شرایط تند باد و گرد و خاک توصیه ما به شهروندان است.

وی ادامه داد: اجرای طرح های کاهش خطرآبگرفتگی وانسداد راه ها در نیمه غربی و جنوب استان در دستور کار قرار دارد و از تمامی مشترکین می خواهیم در مصارف برق و گاز صرفه جویی کنند.

 

 

 

اصفهان بارش برف و باران زلزله مدیریت بحران مناطق زلزله زده زلزله سی سخت مدیریت بحران استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر