کد خبر: 1040647 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در ۲۴ استان کشور باران می‌بارد.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهیلویه و بویر احمد، شمال و غرب فارس، بوشهر، اصفهان و غرب یزد بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه برای مناطق مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود و امروز استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با بارش پراکنده مواجه هستند، ادامه داد: فردا برای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، فارس و آذربایجان‌های شرقی و غربی بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه بارش‌ها تا اوایل هفته آتی ادامه دارد، افزود: امروز در نیمه غربی کشور دمای هوا به طور محسوس سردتر می‌شود و جمعه در مرکز، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور با کاهش دما مواجه هستیم و این کاهش دما ۸ تا ۱۲ درجه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز به سبب پدیده ورزش باد در غرب، جنوب غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و برخی مناطق جنوب شرق پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست، متذکر شد: به دلیل افزایش ارتفاع برف در ارتقاعات البرز و زاگرس مرکزی در روز‌های پنجشنبه و جمعه احتمال وقوع بهمن وجود دارد.

گودرزی با بیان اینکه از امروز تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج هستند، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان پایتخت امروز ابری است و برای بعد از ظهر در این شهر افزایش باد، رگبار باران و احتمال وقوع رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای آن به ۱۵ درجه می‌رسد.

استان کشور بارش برف چهارمحال و بختیاری سازمان هواشناسی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر