کد خبر: 1040611 A

رئیس سازمان چای کشور خبر داد:

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پرداخت ۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به‌زراعی از ابتدای امسال تاکنون، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال چهار میلیارد تومان دیگر نیز پرداخت شود.

به گزارش ایلنا از لاهیجان،حبیب جهانساز با اشاره به پرداخت تسهیلات به‌زراعی به چای‌کاران و کارخانه‌های چای‌سازی، اظهار کرد: تاکنون ۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به چای‌کاران و صاحبان کارخانه‌های چای‌سازی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با سال گذشته رشد ۳۵ درصدی داشته است، افزود: از این مبلغ ۳۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات جاری پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور در ادامه با اشاره به اینکه مابقی این تسهیلات در قالب تسهیلات سرمایه‌ای است، گفت: باز پرداخت تسهیلات جاری از محل از بهای برگ سبز چای و تسهیلات سرمایه‌ای طی چهار سال و با سود چهار درصد انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به‌زراعی به چای‌کاران و کارخانه‌داران وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال چهار میلیارد تومان دیگر نیز تسهیلات پرداخت شود.

جهانساز اضافه کرد: سال گذشته ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به چای کاران و کارخانه داران پرداخت شده بود.

وی با اشاره به اینکه این فرصت مناسبی است تا چایکاران و کارخانه داران از این تسهیلات برای احیا، هرس، خرید ماشین آلات روز و نوسازی و باغات و کارخانجات خود استفاده کنند.

 

چای رشد سرمایه لاهیجان سازمان چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر