کد خبر: 1040599 A

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

استاندار گیلان گفت: از ابتدای سال جاری شهرستان‌های انزلی، رضوانشهر و آستارا بیشترین کاهش تلفات انسانی در تصادفات را داشته‌اند.

به گزارش ایلنا از رشت،ارسلان زارع در جلسه راهبری وضعیت تصادفات استان با بیان اینکه در حل مشکلات اجتماعی از جمله ترافیک باید از فرهنگ‌سازی، کمک و مشارکت مردم بویژه دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان بهره گرفت، اظهار داشت: نظم ترافیکی در خیابان‌ها ، جلوه ای از فرهنگ آن جامعه و نشان از احترام ملت به قانون، مدنیت و فرهنگ است.

وی ادامه داد: اگر وضع ترافیک منظم و در چارچوب قانون باشد، علامتی بر قانون‌گرایی خواهد بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت در راستای کاهش تلفات جاده‌ای و رفع مشکلات راه های استان برنامه ریزی منسجمی انجام داده، توسعه حمل ونقل ریلی را جزو اولویت های دولت ذکر و پروژه راه آهن و تکمیل آزادراه رشت-قزوین را نمونه های بارز عنوان کرد.

وی با یادآوری اینکه بی‌نظمی ترافیکی، علاوه بر تلف کردن وقت ، محیط زیست را نیز آلوده می‌کند ، گفت: در این مسیر اگر دست به دست هم دهیم، می‌توانیم معضل ترافیک را به سامانی مناسب تبدیل کنیم.

 زارع با بیان اینکه گفته می شود همواره سه عامل مهم جاده، خودرو و راننده در میزان حوادث و تلفات بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: در این میان؛ باید اقدامات و برنامه‌های پیشگیرانه اتخاذ شود چراکه در این مسیر موثر است.

وی ترویج، تبلیغ و آموزش فرهنگ ترافیک با استفاده از خلاقیت و نوآوری در بهره گیری از ظرفیت رسانه ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: با تقویت اورژانس و راه اندازی سامانه‌های هوشمند، باید شاهد استمرار روند بهبود شاخص‌ها در ایمنی راه‌های کشور باشیم.

استاندار گیلان عنوان داشت: از ابتدای سال‌جاری شهرستان‌های انزلی، رضوانشهر و آستارا بیشترین کاهش تلفات انسانی در تصادفات و رودبار، ماسال و سیاهکل بیشترین افزایش تلفات انسانی در تصادفات را داشته اند که باید توجهات جدی در این زمینه صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه ترددهای بین شهری را مهم خواند و گفت: لازم است از همه ابزارها و امکانات برای بهبود وضعیت آسفالت راه‌ها و معابر و نیز بهسازی سیما و منظر شهری استفاده شود.

جاده راه آهن قانون محیط زیست نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر