کد خبر: 1040496 A

در پی زمین لرزه شامگاه چهارشنبه صورت گرفت؛

در پی گزارش مقدماتی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ در مقیاس ریشتر در منطقه مرزی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد - حوالی سی سخت، وزیر بهداشت به سازمان اورژانس کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مربوطه و سازمان غذا و دارو، دستور آماده باش داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، سعید نمکی وزیر بهداشت بررسی عاجل ابعاد واقعه و تامین نیاز‌های احتمالی امدادی، بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را ابلاغ کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این باره گفت: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تیم مدیریت بحران اصفهان فعال است و گروه ارزیاب و آمبولانس‌های مستقر به منطقه اعزام شده اند. تاکنون ۵ مصدوم ناشی از فرار نیز در منطقه تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شده اند.

جهانپور گفت: همچنین بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ٥ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در سی‌سخت مستقر شده اند و حدود ٢٠ مصدوم به یاسوج انتقال داده شده است.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های اعلام شده، عوامل هلال احمر و سایر نیرو‌های کمکی در محل حادثه حضور دارند و بیمارستان‌های یاسوج در آماده‌باش به سر می‌برند.
 
جهانپور گفت: تاکنون فوتی از این حادثه گزارش نشده است.
وزیر بهداشت زلزله سی سخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر