کد خبر: 1040203 A

استاندار همدان:

استاندار همدان گفت: فراهم کردن زمینه حضور تمامی سلایق در انتخابات منجر به حضور و مشارکت حداکثری مردم در این رویداد مهم سیاسی، اجتماعی به عنوان نماد مقبولیت و مشروعیت نظام می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان سیدسعید شاهرخی امروز در همایش طرح جامع آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات ۱۴۰۰ استان های همدان، کردستان، ایلام و مرکزی که به میزبانی استانداری همدان برگزار شد، اظهار داشت: همه افرادی دارای استحقاق، دلسوزان نظام طبق قانون باید فرصت حضور در انتخابات را داشته باشند.

وی افزود: باید همه نقش آفرینان در انتخابات عرصه را برای حضور همه سلایق و تفکرها که قانون اساسی را قبول دارند و در درون نظام هستند، براساس و در چارچوب قانون، فراهم کنند.

نماینده عالی دولت در استان همدان گفت: عملکرد دولت در انتخابات برگزار شده سال های اخیر  موفق و درخشان بوده و در این دوره نیز از نظر اجرا، تامین منابع مالی و دیگر شاخص ها به طور قطع شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه و ماندگار خواهیم بود. 

شاهرخی تصریح کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی بسیار مهم است چرا که اصل استقرار نظام برپایه رای مردم بوده و در عین حال فرموده امام راحل مبنی بر اینکه «میزان رای مردم» دکترین سیاسی جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: بنابراین مشروعیت نظام به رای مردم گره خورده و برگزاری انتخابات پرشور، رقابتی و سالم از برنامه های جدی دولت است چراکه میزان حضور مردم ایران در پای صندوق های رای و درصد مشارکت آنها همواره مورد توجه جهانیان قرار دارد.

استاندار همدان گفت: مجریان انتخابات متعهد به صیانت از آرای مردم هستند چراکه این موضوع از مولفه های اثر گذار در جلب اعتماد مردم و افزایش مشارکت در انتخابات است در این بین ناظران بر انتخابات هم باید فرصت حضور همه افراد را فراهم کنند. 

شاهرخی افزود: مسئولان باید از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و گفت و گوهای بی مورد خودداری کرده و وقت خود را فرصت خدمتگزاری به مردم و پرداختن به متن و اصل کار و تعامل با افرادی که توان کمک به آنها را دارند، کنند.

استاندار همدان تاکید کرد: تعامل به معنای واگذاری اختیارات خود به دیگران و اجرای منویات آنان نیست، باید در تعامل و گفت و گو  شاخص های که رئیس جمهوری برای نحوه اداره کشور تعیین کرده اند را دنبال کرد.

 

 

 

 

انتخابات انقلاب ایران اسلامی شاخص همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر