کد خبر: 1040050 A

لبافی خبر داد:

مسئول نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: بسترهای لازم برای پیاده سازی مدل مثلث توسعه اقتصادی در برخی استان‌های کشور فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اکبر لبافی در نشست بررسی چگونگی ایجاد توافقات اجرای مدل مسئولیت های اجتماعی، شرکتی، موضوع مثلث توسعه اقتصادی، با بیان اینکه حدود ۵۰۰ شرکت برای ورود به مدل مثلث توسعه اقتصادی شناسایی و هدف‌گذاری شده اند و بعضا شرکت ها پشتوانه مالی قوی دارند، اظهار کرد: تاکنون بستر مدل مثلث توسعه اقتصادی در برخی استان ها فراهم شده اما اجرای کار نیاز به کمک و همراهی همه ارگانها و بخش خصوصی دارد.

وی تصریح کرد: کشور را می توان به مدد توانمندی فعالان اقتصادی و با اتکا به مسئولیت های شرکتی به عمران و آبادانی رساند.

لبافی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی از معین های اقتصادی در استان اصفهان، شهرستان ها و روستاهای خود را انتخاب کردند و با اتاق بازرگانی در این رابطه تفاهم نموده اند تا بتوانند کار را عملیاتی نمایند. مسئولان این استان مدل توسعه اقتصادی را به خوبی درک کرده و دانش خوبی را در این حوزه کسب نموده‌اند. در استان چهارمحال بختیاری نیز ۷ الی ۸ مورد تفاهم نامه معین اقتصادی امضا شده است. در استان یزد نیز ۱۸ تفاهم نامه معین اقتصادی در حال امضا می باشد. کهگیلویه و بویر احمد نیز دارای ۱۰ الی ۱۲ معین اقتصادی بوده و در مرحله امضای تفاهم نامه هستند. شرکت سایپا نیز به عنوان معین اقتصادی در کاشان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با تاکید بر اینکه واضح و مبرهن است که پیاده سازی مدل مثلث توسعه اقتصادی نباید منحصر به یک دستگاه باشد، تصریح کرد: لذا باید دو راهکار را برای تسری دادن روند پیاده سازی این مدل در کشور مدنظر قرار گیرد، نخست آموزش راهبران و ایجاد یک ستاد مرکزی است تا این ستاد اعضای مدل مثلث اقتصادی را گردهم آورد. در مدل دوم با مجموعه نهادهای فعال و متقاضی تفاهم کرده و قرارداد منعقد کنیم و کشور را براساس منطقه جغرافیایی، تخصص و ... تقسیم کنیم.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی تصریح کرد: بهبود سرانه های درآمدی مردم، کاهش نرخ بیکاری، توسعه متوازن منطقه ای و ... از مهم ترین شاخص های مطرح شده در مدل مثلث توسعه اقتصادی است.

وی اظهار کرد: همه نهادها و ارگان ها باید برای پیاده سازی این مدل در کنار یکدیگر قرار بگیرند و بخشی از کار را متقبل شوند.

اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی خراسان رضوی مثلث توسعه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر