کد خبر: 1040047 A

معاون اداره میراث‌فرهنگی گیلان اعلام کرد؛

معاون میراث‌فرهنگی گیلان از موافقت با کلیات طرح مرمت، احیا و تبدیل عمارت تاریخی شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی گیلان در هفتمین جلسه کمیته فنی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت،ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: هفتمین جلسه شورای فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با حضور مسعود حلاج‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، رضا رسولی نماینده شهردار رشت و عضو شورای اسلامی شهر رشت و اعضای شورای فنی استان گیلان در دفتر مدیرکل برگزار شد.

معاون میرا‌ث‌‌فرهنگی گیلان افزود: در این جلسه سه طرح بررسی فرایند مرمت بنای تاریخی مسجد صفی رشت، مرمت و تبدیل ساختمان تاریخی شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی گیلان و مرمت دیوار شمالی بنای تاریخی میرزا خلیل رشت مورد بررسی قرار گرفت.

جهانی گفت: در این جلسه روند مرمت بنای تاریخی مسجد صفی رشت و طرح‌های کف‌سازی داخل، محوطه‌سازی حیاط مسجد و همچنین نصب پنجره‌ها و درهای ورودی مسجد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا مشاور طرح ایرادات مربوط به نحوه مرمت بنا را برطرف و مراتب در جلسه بعدی این شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: همچنین طرح مرمت دیوار شمالی ساختمان میرزا خلیل‌رفیع و انتخاب مشاور برای انجام این طرح مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در اسرع وقت نسبت به انجام بررسی‌ها و شروع فعالیت مرمتی اقدام شود.

جهانی با اشاره به بررسی طرح مرمت و تبدیل عمارت تاریخی شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی گیلان افزود: کلیات طرح احیای مرمت عمارت شهرداری رشت مورد موافقت اعضا قرار گرفت و مقرر شد روند مرمت و احیای این بنا با قید فوریت و با همکاری شهرداری رشت و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دستور کار قرار گیرد.

 

گردشگری مسکن موزه کمیته فنی شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر