کد خبر: 1040037 A

با موافقت ستاد بازآفرینی شهرستان رشت، ساماندهی فاضلاب تولیدی مناطق ضلع جنوبی تالاب عینک و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق سحرخیز و گلهای این شهر توسط شرکت آب وفاضلاب استان گیلان اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا از رشت،ستاد بازآفرینی شهرستان رشت باحضور عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بازآفرینی شهری کشور و مدیران عامل دستگاه‌های اجرایی مرتبط، از جمله شرکت آب و فاضلاب گیلان و همچنین نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد.

این گزارش می‌افزاید، در این جلسه لیست طرح‌های بازآفرینی شهری شهر رشت و اعتبارات مورد نیاز مربوطه مصوب شد.

علیرضا غیاثی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب این شرکت از جمله طرح‌های تصویب شده در این جلسه را ساماندهی فاضلاب تولیدی مناطق ضلع جنوبی تالاب عینک و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق سحرخیز و گل‌های شهر رشت عنوان کرد و گفت: مسئولیت اجرای این پروژه‌ها پس از تخصیص اعتبارات موردنیاز، با شرکت آب و فاضلاب گیلان خواهد بود.

وی یادآور شد: پس از برگزاری جلسات متعدد در سطوح کارشناسی و مدیریتی با حضور عوامل ذیربط از معاونت بهره برداری و توسعه فاضلاب و مشاور طرح فاضلاب رشت، از ۱۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده برای طرح‌های بازآفرینی شهری شهر رشت، در مجموع ۵۰۰ میلیارد ریال جهت مشارکت در اجرای طرح‌های شرکت آب و فاضلاب، شامل ۴۰۰ میلیارد ریال برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق سحرخیز و گل‌ها و ۱۰۰ میلیارد ریال جهت احداث ایستگاه‌های پمپاژ psv و psz و خطوط انتقال تحت فشار و ثقلی مربوطه، اختصاص یافته است.

غیاثی مجموع اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های مذکور را ۱۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: سهم مشارکت اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری در این امر حدود یک سوم خواهد بود و مابقی از اعتبارات طرح فاضلاب رشت و منابع درآمدی داخلی شرکت آب و فاضلاب تامین خواهد شد.

 

استان گیلان بودجه تالاب شرکت آب و فاضلاب کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر