کد خبر: 1039996 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در سال‌های اخیر از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل بیش از هشت هزار و ۱۵۱ طرح با دریافت ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در قالب طرح‌های کارآفرینی و اشتغال روستایی با بیش از ۳۲هزار نفر اشتغالزایی اجرا شده که نرخ بیکاری روستایی استان را به ۳.۱ درصد کاهش داده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، سید کمال الدین میرجعفریان در همایش چهره‌های ماندگار روستایی که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و استانداری‌های سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: این استان بیش از سه هزار و ۲۰۰ روستای دارای سکنه و دو هزار و ۴۰۴ دهیاری و یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی قطب تولید محصولات دامی کشور به شمار می‌رود که این ارزش آفرینی مرهون تلاش‌های تولیدگران عشایری و روستایی استان است.

وی بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نیکوکار در این استان طی سال‌های گذشته اقدام به ساخت مدرسه کرده‌اند، بخش عمده‌ای از اقدامات توسعه‌گری توسط خیران و مجموعه‌های تسهیلگر نظیر بسیج، بنیاد برکت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نهادهای خیریه‌، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان بخش اقتصادی در مناطق مرزی و محروم روستایی در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: خیران خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف از جمله توانمندسازی جوامع محلی، پرداخت تسهیلات و تسهیلگری و آموزش، مدرسه‌سازی و ساخت کتابخانه، ساخت مراکز بهداشتی، کمک به تکمیل زیربناهای عمرانی از جمله راه، تامین آب آشامیدنی، ساخت مسجد و کمک به اقشار آسیب پذیر فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: به منظور استفاده حداکثری از توان و ظرفیت خیران در برنامه‌ریزی‌های دولت برای توسعه و عمران روستاها، هیات امنای خیران توسعه روستایی در استان تشکیل می‌شود.

میرجعفریان تصریح کرد: این هیات امنا با هدف تشویق، ترغیب و هدایت خیران فعال و تسهیل امور این بخش و حمایت جمعی از فعالان و علاقه‌مندان این حوزه تشکیل شده و با اعضای آن همفکری لازم به منظور بهره‌گیری از توان خیران در توسعه روستاها با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد گرفت.

در این همایش ویدئو کنفرانسی، پنج نفر از نیکوکاران خراسان رضوی شامل سید هدایت الله هاشمی نسب در حوزه مدرسه سازی، محمدرضا توکلی زاده در حوزه توانمندسازی جوامع روستایی و امور زیربنایی، عبدالله یزدانبخش در حوزه اشتغالزایی روستایی، حمیدرضا تیموری در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی کودکان و ملوک گرجستانی در حوزه سلامت و ساخت خوابگاه دانشجویی حضور داشتند.

بیکاری خراسان رضوی تسهیلات قرض الحسنه اعتبارات صندوق توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر