کد خبر: 1039983 A

مدیرکل امور عشایری استان خبر داد:

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی گفت: ۵۰ هزار تن علوفه و خوراک ویژه به عنوان نهاده‌های دامی ظرف امسال تاکنون بین عشایر دامدار این استان توزیع شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد نبوی‌فرد ۵۰ هزار تن نهاده دامی تحویل داده شده به عشایر خراسان رضوی را شامل ۲۰ هزار تن جو و ۳۰ هزار تن کنستانتره ویژه اعلام کرد. 

وی افزود: مصرف کنستانتره ویژه توسط دام‌های عشایر و اجرای طرح پرواربندی برای دامداران عشایری موجب تداوم سوددهی دامپروری در این بخش از اقتصاد خراسان رضوی شده است.

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی گفت: این در حالی است که دیگر دامداران استان به دلیل افزایش بی‌رویه هزینه‌های دامپروری که مهمترین آن خوراک دام می‌باشد دچار تنشهای اقتصادی و مالی شده‌اند. 

وی افزود: با وجود چنین شرایطی در حوزه دامپروری خراسان رضوی هم‌اینک عشایر این استان سود ۲۵ درصدی از کار پرورش دام سبک کسب می‌کنند.  

نبوی‌فرد ادامه داد: تنها کارگاه تولید کنستانتره ویژه با فرمول اختصاصی برای تولید محصول خود با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و بکارگیری نیروهای خبره و متخصص این حوزه هم‌اینک در خراسان رضوی فعالیت دارد.

وی به تولید کنسانتره ویژه منحصر به فرد توسط کارگاه با فرمولی محرمانه اشاره و بیان کرد: تقاضا برای دریافت این کنستانتره از سوی عشایر بسیار زیاد است لذا درصدد توسعه و افزایش ظرفیت تولید آن هستیم.

مدیرکل امور عشایری خراسان رضوی گفت: پارسال تغذیه و پرواربندی ۴۲۶ هزار و ۸۰۳ راس دام در این استان با استفاده از همین کنسانتره منحصر به فرد صورت گرفت. 

اقتصاد خراسان رضوی خوراک کشاورزی نهاده های دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر