کد خبر: 1039790 A

معاون میراث‌فرهنگی گیلان خبر داد:

معاون میراث‌فرهنگی گیلان از پایان روند مرمت خانه میرزا کوچک‌خان جنگلی خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، ولی جهانی گفت: بر اساس تفاهمنامه منعقد شده با شهرداری رشت در خصوص ساماندهی و مرمت بناهای تاریخی که در اختیار این شهرداری قرار دارد، مرمت خانه تاریخی میرزا کوچک‌خان جنگلی در شهر رشت به صورت مشارکتی و با همکاری شهرداری رشت و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان آغاز شده است.

جهانی با قدردانی از تلاش‌های شهردار، رئیس، اعضاء شورای شهر و همچنین رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت در راستای مرمت و تبدیل خانه تاریخی میرزا کوچک‌خان و تبدیل آن به خانه‌موزه نهضت جنگل افزود: کلیه اعتبارات مرمت و ساماندهی این مجموعه از طریق شهرداری رشت تامین و روند مرمتی آن با نظارت کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی استان گیلان به انجام رسید و امیدواریم با حمایت مسئولان استانی و تشکل‌ها بتوانیم از آثار تاریخی استان گیلان حفاظت و حراست کنیم.

معاون میراث‌فرهنگی گیلان افزود: رنگ‌آمیزی، لکه‌گیری، تعمیرات سقف و پلکان‌ها، بندکشی آجرها، مرمت ویترین‌ها و جمع‌آوری سازه‌های ناهمگون از جمله اقداماتی است که در این مرحله در خانه میرزا به انجام رسید.

شایان ذکر است خانه تاریخی میرزا واقع در محله استادسرا رشت با شماره 22508 در 27 اسفند‌ماه 1386 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

جنگل میرزا کوچک خان جنگلی میرزا کوچک خان پلکان شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر