کد خبر: 1039776 A

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین مطرح کرد:

رئیس‌ستاد انتخابات استان قزوین گفت:زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا باید با تلاش و پیگیری فرمانداران در همه نقاط استان قزوین فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در نشست ستاد هماهنگی انتخابات شهرستان تاکستان اظهار کرد: بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های استان در راستای ایجاد اعتماد عمومی و تقویت مشارکت آگاهانه و گسترده مردم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم همچون دوره‌های گذشته ضروری است.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه این روزها شرایط ویژه‌ای در کشور و استان حاکم بوده تا جایی که همه مسائل تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است، افزود: باید تهمیدات لازم برای حفظ سلامت رای دهندگان از سوی فرمانداران پیش بینی شود.

حبیبی بر ضرورت مشارکت حداکثری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد و گفت: براساس قانون انتخابات، همه دستگاه‌ها و ادارات دولتی مکلف به تأمین خودرو، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز برای ستاد انتخابات هستند و در این رابطه نباید شاهد کوتاهی دستگاه ها باشیم.

وی اضافه کرد: رفع مسائل زیر ساختی برگزاری انتخابات باید در دستور کار جدی فرمانداران به عنوان روسای ستادهای انتخابات شهرستان ها باشد.

معاون سیاسی استاندار ادامه داد : در طول ۳۷ دوره برگزاری انتخابات در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران، مشارکت ۵۰ تا ۸۵ درصدی به ثبت رسیده و در انتخابات آتی باید این میزان افزایش یابد.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش عظیمی از انتخابات الکترونیکی و مکانیزه است از این رو تدابیر لازم باید در این مورد اندیشیده شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: بخشداران و فرمانداران موظفند با تمام توان خود اطلاع‌رسانی‌های لازم برای آگاه‌سازی داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خصوص رعایت قانون و عدم ازدحام برای ثبت نام داشته باشند.

حبیبی اظهار امیدواری کرد با تلاش و همدلی همه مسئولان و دست اندرکاران انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و باشکوه در استان باشیم و مسوولان اجرایی انتخابات باید بی‌طرف باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

استان قزوین انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر