کد خبر: 1039633 A

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: به منظور اجرای طرح توسعه بنای تاریخی-مذهبی امامزاده اسماعیل قزوین عملیات گمانه‌زنی باستان شناسی در صحن جنوبی این بنا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا خزائلی با اعلام این خبر اظهار کرد: گمانه‌زنی در صحن جنوبی امامزاده اسماعیل (ع) بر اساس مجوز نامه شماره ۹۹۱۰۲۳۵۲ مورخ ۰۱/۱۱/۹۹ پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور به سرپرستی حمزه کریمی و به منظور لایه‌نگاری محوطه بر اساس طرح توسعه امامزاده اسماعیل (ع) با تولیت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین آغاز شده و در حال انجام است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان، هدف از انجام این مطالعات را شناسایی و توالی آثار و دوره‌ها در این بخش از بافت تاریخی شهر قزوین عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تاکنون پژوهش مستقلی در ارتباط با آثار و دوره‌های تاریخی در این محوطه صورت نگرفته و تنها در سنوات گذشته به منظور مرمت این بنا و شناسایی پلان در بخش‌هایی از صحن شمالی خاکبرداری صورت گرفته، با انجام کاوش‌ها در این بخش امکان بررسی نهشته‌های باستانی و تعیین دوره‌های تاریخی در این محدوده از بافت تاریخی شهر قزوین میسر خواهد شد.

بنای امامزاده اسماعیل واقع در خیابان شهدا و بخشی از بافت تاریخی از جمله زیارتگاه‌های معتبر شهر قزوین است که در تاریخ ۲۰/۷/۱۳۷۶ با شماره ۱۹۱۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین باستان شناسی باستانی گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر