کد خبر: 1039620 A

مدیر شبکه سلامت دانشگاه علوم پزشکی خبر داد:

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون انجام ۲۲۰ هزار مورد تست تشخیص سریع کرونا در مشهد انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مبارزه با بیماری کرونا از تمام توان آزمایشگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در این زمینه استفاده شد تا علاوه بر بیمارستان قائم (عج) و امام رضا (ع) بتوان به نیاز مردم پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه با افزودن آزمایشگاه سل با ظرفیت ۶۰۰ تست در روز روزانه ۳ هزار آزمایش پی سی آر انجام می‌شود، افزود: این افزایش ظرفیت زمان پاسخگویی به بیماران مشکوک به کرونا را به کمتر از ۴۸ ساعت می‌رساند و پاسخ آزمایش نیز در قالب پیامک به فرد اطلاع داده شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در موج سوم کرونا بیش از ۲۵۰۰ تست پی سی آر در روز انجام می‌شد که خوشبختانه با رعایت بیشتر مردم این بیماری فروکش کرد و میزان مراجعات مردمی به مراکز منتخب ۵۰ درصد کاهش یافت.

درخشان بیان کرد: به تازگی به دلیل عادی انگاری مردم میزان مراجعات به مراکز منتخب افزایش یافته و احساس می‌شود بیماری حالت صعودی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه برای ۲۲۰ هزار نفر تست تشخیص سریع کرونا انجام شده است، تصریح کرد: این تست در کمتر از ۲۰ دقیقه نتیجه آن مشخص و آموزش‌های لازم از جمله قرنطینه کردن بیمار داده می‌شود تا زمینه انتشار بیماری کاسته شود.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تأکید کرد: مراکز منتخب درمان بیماران کرونایی ۴۳ مرکز است که ۲۳ مرکز در مشهد است علاوه براین به منظور انجام تست پی سی آر برای بیماران کرونا، آزمایشگاهی در ترشیز تأسیس شده است تا به مردم شهرستان‌های خلیل آباد و بردسکن ارائه خدمت کند.

بخش خصوصی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سلامت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر