کد خبر: 1039528 A

فرماندار رشت تاکید کرد:

فرماندار رشت با اشاره به اهمیت مشارکت و حضور فعال خیرین در عرصه مبارزه با فقر، اظهار داشت: شهرستان رشت در حوزه‌های مختلف مشارکت خیرین در سطح استان همواره پیشتاز بوده و ضرورت دارد خدمات ارزنده خیرین در امور درمانی تقویت شود.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در جلسه شورای مشارکت بهزیستی، که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد با تاکید بر نقش دعای خیر مردم در زندگی دنیوی و اخروی، اظهار داشت: اگر توان مالی و اجتماعی ما بتواند دنیای دیگران را آباد کند، قطعا دعای خیر آنها هم دنیا و آخرت ما را آباد می کند.

فتح اللهی با اشاره به کمک سه میلیارد تومانی خیرین شهرستان در سال جاری، گفت: خیرین شهرستان رشت همیشه در حوزه های مختلف در سطح استان پیشتاز بوده و مشارکت آنها صرفا در مباحث مالی محدود نمی‌شود بلکه طی سال‌های اخیر خدمات ارزشمندی توسط خیرین در حوزه های مختلف صورت پذیرفته است.
 
وی با بیان اینکه مهمترین مسئله در مشارکت خیرین ایجاد اعتماد و شفاف‌سازی است، اظهار داشت: اگر اعتماد نباشد، مشارکت مردم به حداقل می رسد و ما باید فرهنگ در کنار همدیگر بودن‌ مردم برای کمک به دیگران را ترویج دهیم، چرا که کارهای خوب و معنوی را باید به صورت جمعی انجام دهیم و یقینا این اقدام اثرات مثبت در جامعه و تقویت معنوی و اخلاقی آن را به دنبال دارد.
 
فتح اللهی با تاکید بر توانمند سازی نیازمندان، تاکید‌کرد: باید تلاش کنیم تا نیازمندان را توانمند کنیم تا دیگر احساس نیاز به دیگران را نداشته باشند و بایستی راهکاهای رسیدن به این هدف را در کمیته های تخصصی این حوزه بررسی و اقدام لازم را انجام دهیم.
 
 فتح اللهی با ارائه پیشنهاد خود در خصوص مشارکت بیمارستان ها در عرصه فقر زدایی گفت: بیمارستان و مراکز درمانی در خصوص سلامت نیازمندان با هکاری خیرین ورود‌ کرده و با فراهم ساختن یک ساز و کار مشخص، اقدامات لازم برای پذیرش بیماران نیازمند را صورت داده و همچنین بایستی با ایجاد یک کانال مشخص جهت معرفی نیازمندان به مراکز درمانی، از ظرفیت های این مراکز بهره برد.
بهزیستی بیمارستان سالن اجتماعات سلامت فقر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر