کد خبر: 1039161 A

انتظام خبر داد:

مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، از هرس بالغ بر ۷۰۰ هزار اصله درخت در سطح کلانشهر مشهد در زمستان سال جاری خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار داشت: هرس زمستانه یکی از مهمترین اقدامات در زمینه نگهداری درختان و درختچه‌های کلانشهرها در فصل زمستان است و در شهر مشهد نیز بر اساس برنامه زمانبندی مشخص و دستورالعمل‌های معین، طی فصل زمستان، این عملیات در کلیه مناطق ۱۳ گانه شهر صورت می پذیرد.

 وی افزود: این عملیات در سال جاری از ابتدای دی ماه آغاز شده است و بر اساس زمانبندی های برنامه ریزی شده، تا ۱۰ اسفند ماه به پایان خواهد رسید.

انتظام ادامه داد: در سال جاری برنامه‌ریزی برای هرس زمستانه بالغ بر ۷۰۰ هزار اصله درخت غالباً خزان پذیر با اولویت درختان پر رشد، آسیب دیده و مانع از نظر ترافیکی در سطح مناطق و آیلند های میانی بلوار های شهری صورت گرفت که خوشبختانه این عملیات با پیشرفت قابل قبولی در حال انجام است.

 مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: هرس زمستانه به دلیل اینکه درختان در خواب زمستانی هستند از آسیب‌های مختلفی به آنها جلوگیری می کند و می تواند نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت رشد و سلامت عمومی درختان داشته باشد؛ چرا که به طور کلی در هرس زمستانه علاوه بر هرس شاخه های مزاحم، شاخه‌های شکسته و خشکیده که می‌توانند باعث تجمع آفات و بیماری‌ها شوند نیز حذف می‌شود.

 انتظام افزود: آمارها حاکی از آن است که در زمستان ۹۹، بیشترین حجم هرس زمستانه در  در مناطق ۷ ،۹ و ۲ شهرداری مشهد صورت گرفته است.

رشد زمستان شهرداری محیط زیست مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر