کد خبر: 1038919 A

معاون وزیر کار در قزوین:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از گذشته تا امروز در برابر برخی تحولات و تغییرها مقاومت هایی وجود داشته است که محکوم به شکست بودند،گفت: در خصوص عدالت جنسیتی و مشارکت بانوان در عرصه های مختلف مقاومت ها بوده و هست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی اوسط هاشمی شامگاه یکشنبه در اختتامیه نخستین جشنواره زن و مهارت قزوین افزود: هنوز جهان با عدالت جنسیتی فاصله زیادی دارد و این تفکر حکفرما نشده که انسان به معنای عام و هم زن و هم مرد سرمایه هستند.

این مسئول با بیان اینکه توسعه کشور با مشارکت سرمایه های اجتماعی اعم از زن و مرد رقم می خورد، افزود: هیچ کشوری با تفکر جنسیتی و مردانه نمی تواند به رشد و توسعه مطلوب دست یابد.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی دستاوردها و پیشرفت های زیادی در حوزه بانوان ایجاد شد،افزود: اولین و مهم ترین حرکت در این حوزه که فضا را برای نقش آفرینی زنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصاد باز کرد، با وجود مقاومت های فراوان از سوی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ادامه با اشاره به نقش بانوان در پیشبرد اهداف اقتصادی کشورها، گفت: زنان گمنام در این خصوص نقش مهم و ویژه‌ای دارند به طوری که کشورهایی همچون هند و چین رتبه‌های سوم و اول اقتصاد جهانی را برای خود هدف گذاری کرده اند بخش مهمی از پیشبرد اهداف اقتصادی خود را به بانوان دارای مهارت سپرده اند.

هاشمی اظهار داشت: با کشف و شکوفاسازی استعدادها و توانمندسازی اقشار از جمله بانوان می توانیم کرامت و عزت آنان را تضمین کنیم و به سمت توسعه حرکت کنیم.

در این مراسم از ۴۲ زن ماهر برگزیده استان قزوین با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد.

اقتصاد حضرت امام خمینی زنان فنی و حرفه ای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر